Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Nece oporezovati one za koje neznaju[bunare]:ppozdrav: a za ostalo se slazem 200 posto
znaju koja njiva je paljena a da neznaju da ti imas bunar?:ppozdrav:
Imam papire sa nacrtom dedine kuce i na njoj je ucrtan kopani bunar,znaci deda i pradeda su morali austrougarima da plate neku svotu jer imaju bunar.
 
Nemojte se jediti za bunare, uskoro će i vazduh što udišemo oporezovati, ali samo nama koji imamo imovinu, koju bi mogli da "plene" u slučaju da neplatimo, a ovima koji nemaju "ucrtano" u katastru, nikada nisu mogli ništa...
 
znaju koja njiva je paljena a da neznaju da ti imas bunar?:ppozdrav:
Imam papire sa nacrtom dedine kuce i na njoj je ucrtan kopani bunar,znaci deda i pradeda su morali austrougarima da plate neku svotu jer imaju bunar.

Da oni znaju ko je palio koju njivu dobili bi prijave 1/1 ,oni bi voleli da znaju ali to je druga stvar pa ima tu i njihovih itd,ucrtani bunari su druga stvar:ppozdrav:
 
Vecu korist ces imati ako za zivota steknes 12kj zemlje koje ako nista drugo pod stare dane das u arendu i rasporedis za trosenje na 12 meseci nego da njima placas penziono 40 godina(cetrdeset godina drugari) i na kraju ti daju penziju manju od necije socijalne pomoci.

- - - - - - - - - -

Vise volim jedan moj ar nego tudj hektar
 
Do nedavno smo mislili da ima sve za džabe,a trenutno je gorivo preskupo,voda se sva plaća a uskoro ce oporezovati i sve bunare.Zemlju su poceli arapi da kupuju,polako i neprimetno.U Somboru ima vec 50 porodica arapa koji polako otkupljuju salase.Za 10 godina zemlje nece biti na prodaju a ako se i pojavi bice jos skuplja nego sad.Posle ce da nam bude neko drugi kriv i svaljivaćemo krivicu na drzavu,komsije i ....Ti si rekao da si bio sofer,znaci proputovao si evropu.Ovakve zemlje kao u Vojvodini nema nigde a za sve se mozemo zahvaliti Pupinu dok je lobirao za nas.Čim predjes u Madjarsku primeti se razlika :ppozdrav:

Podrzavam ako je uzeo da je ostavi u amanet unucima, ali ako je zbog zarade onda ne podrzavam.

Stvar je jednostavna danas se ratuje novcem i mnogo je isplativije tako nego da gine narod, dodje lepo i kupi sve dokle mu se pogled pruza, pa kod nas kosovaari za vrzine do puta placaju 3500e po aru samo da su u do asfalta, ja imam jedno parce od 7ari i vec sam dobijao 70.000e za to :haha: vise niko ne radi stanove, vec kupi plac pa ga podeli na parcelice i prodaje kosovarima.

Ja sam doziveo da mi zadene za kapiju u ocevoj kuci ponud da je kupi, a kuca je poslednja u selu ima samo struju, voda prirodan pad od asfalta je 2km ali je pravo seosko domacinstvo, ali svi smo bezali odatle ali eto oni hoce da kupe,u mojoj ocevini se kacmare sa placom placaju 30 i vise hiljada e.

Ali treba istrajati u tom ratu i sve ce vise biti tih arapa i ostalih jer sve je na prodaju.

Al to nije realno stanje i te cene su prenaduvane tako sam ja razumo kolegu iz Kaca i ostale kolege.Ja sam indirektno vezan za poljoprivredu ali oni su direktno i ako oni ne vide zaradu na toj ceni onda je ovo kao sto rekoh rat, a ne ekonomija.
 
Pre par dana sam i ja ucestotvao u jednoj prodaji salasa,kupio ga arap iz dubaija.Tip je obican buzdovan koji radi kao obezbedjenje na aerodromu.Znaci ta nasa imanja kupuju obicni grmalji koji su culi da je to povoljno a ni sami neznaju za čega će im to.Kao i nasi ;tajkuni:narko dileri,čuli da se tako mogu oprati pare pa svi pozurili.Mana svega toga je kad oni puknu onda ce njihova sledeca generacija da emigrira na ;zelene livade; i zauvek ce da se ovde nastane.Potom slede njihove privatne džamije i mi smo ga ..... kao cigaretu :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

pre par godina sam zapoceo skromnu promociju mojih rodnih salaša,a sad malo dopunjujem sa nekim izmisljenim stikerom
polepio sam ovaj stiker na sva vozila mojih zemljaka sa salasa,neki se ljute pa su to odlepili.I dalje je neke blam da priznaju da su obicne paorende :haha:
 
............
169d1cccbeaf77f2429b37736b91f811.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Sta rade ti arapi sa tom imovinom sto su kupili
Јесте ви људи чули за "зелену трансферзалу"? У задњих 5 год. урађено више него за претходних пола века.
Какав је тренд ко буде хтео да опстане мораће на сунећење.
 
nije ni čudno što su svi počeli kupovati


Ciljana godišnja inflacija Evropske Centralne Banke za EUR je nešto ispod 2 %. Lako se dolazi do zaključka da štednja EUR u bankama nema nikakvog smisla jer su godišnje kamate na oročena sredstva ispod 1 %. Ovo znači da štednjom u bankama štediše zapravo gube novac. Naša preporuka je da investirate u poljoprivredno zemljište. Prosečna cena hektara u Vojvodini je oko 10.000 EUR dok je prosečna renta (arenda) za istu površinu 350 EUR što predstavlja 3,5 % oplodnje na uložen novac. Ovo je skoro 4 puta više od onoga što nude banke i to nije sve. Vrednost zemlje konstantno raste jer zemljište predstavlja resurs koji se za razliku od novca ne može stvoriti ni iz čega (odštampati). Ovo znači da onaj ko investira u zemlju ima dvostruki dubitak. Dobitak od rente zemlje i dobitak od porasta cene zemlje.
www.kupiprodajzemlju.com
[h=5][/h]







- - - - - - - - - -

jbt.znači da smo mi u Vojvodini jači od banke!!! :haha:
 
Ovde kod nas (u Macvi) se jos uvek duva ,i cene naduvavaju ljudi koji nemaju nikakve dodirne tacke sa poljoprivredom.
Macva je novootkriveni eldorado za pranje para gradskih hohstaplera, a prikljucuju im se i lokalni "bizmismeni" sa cetiri razreda osnovne i clanskom kartom za biblioteku.
 
Ne bu to bilo tako kako vi zamišljate, nikak ne bu bilo...



Moja opština je vrlo slikovit primer, udžbenički za preduzetnika osrednjeg kapaciteta.



U 2017. godini je po proceni poreske uprave, za obračun poreza na imovinu, hektar zemlje 4. klase vredeo 240.000 RSD.

U 2018. je isti hektar vredeo 500. 000 RSD.

U 2019. će hektar, bez obzira na klasu, vredeti 1.100.000 RSD !

Poreska stopa, maximalnih zakonom dozvoljenih, 0,4%.

Visina arende, KO Horgoš, za oranicu je 50 evra po jutru i obično zakupodavci nutkaju potencijalne zakupce.

Jutro bolje njive košta 1.000 evra, a ako je kome blizu daće do 1.100-1.200 evra, a nije otimačina za kupovinu.



Za dve godine će me pola atara nutkati da im otkupim zemlju kako bi se rešili poreza.

Živi bili pa videli.
 
Nazad
Vrh