Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Već sam reko BelicG u privatnoj poruci ali evo i ovde.
Član 27, stav 2 zakona o porezima na imovinu, tu kaže da je rok za donošenje rešenja 60 dana od datuma prijema a stav 3 istog člana kaže da se uzima cena iz ugovora kao osnovica ako se probije pomenuti rok.

Pismeni prigovor i moraju da postupe po zakonu.
 
Juce me zove komsija na njivi zeli da proda 2.5 kj cena 25000 evra.Ja proverim u katastru nrma 2.5 ima manje plus hipoteka koju ima ali mi ne govori.Posle mu kazem ima li tereta ima kaze n jesen cu da skinem.Uglavnom bez obzira na to cena zemlje je u padu i to ce biti drasticno ako uslovi budu i dalje ovakvi.Sta vi kazete ?
 
Juce me zove komsija na njivi zeli da proda 2.5 kj cena 25000 evra.Ja proverim u katastru nrma 2.5 ima manje plus hipoteka koju ima ali mi ne govori.Posle mu kazem ima li tereta ima kaze n jesen cu da skinem.Uglavnom bez obzira na to cena zemlje je u padu i to ce biti drasticno ako uslovi budu i dalje ovakvi.Sta vi kazete ?
Pa tesko je nesto i reci kad ti treba za novcanik da se uhvatis a ne ja ali koliko sam citao ti zalivas ?dakle i ta komsijska moze da se zaliva, ako ti da platis u nekoliko puta mozda i moze da prodje a sto se tereta tice ja mislim da se to moze resiti ugovorom ali neka neko ko se bolje razume nesto napise o tome.Zelim ti srecu a nema vece srece za paora nego kad prosiri njivu:ppozdrav:
 
Odmah skidanje hipoteke,taj kredit se izmiri i za toliko umanjis cenu zemlje.Samo BEZ TERETA u kupuprodaju.Dobro proveri da li ima ugovor o zakupu sa nekim i na koliko godina.To tek moze biti igranka,nerviranje,svadja....Ako postoji ugovor o zakupu sa nekim i kod tog doticnog je registrovana zemlja on ima pravo da je obradjuje do isteka ugovora o zakupu a tebi da nastavi da placa zakup naveden u ugovoru......
 
A gde proveriti za zakup.On to ne mora uopste imati bavedeno u trezoru.Ako hoce da nekog zajebe moze dan pre prodaje kod notara da overi ugovor o zakupu i cao.To je tesko proverljivo.
Jedino da da neku izjavu i to overimo kod notara da potvrdjuje pod punom odgovornoscu da nije nikom dao u zakup u suprotnom....
 
Odmah skidanje hipoteke,taj kredit se izmiri i za toliko umanjis cenu zemlje.Samo BEZ TERETA u kupuprodaju.Dobro proveri da li ima ugovor o zakupu sa nekim i na koliko godina.To tek moze biti igranka,nerviranje,svadja....Ako postoji ugovor o zakupu sa nekim i kod tog doticnog je registrovana zemlja on ima pravo da je obradjuje do isteka ugovora o zakupu a tebi da nastavi da placa zakup naveden u ugovoru......
Jel ti kupujes,ili mozda znas kome treba iz okoline?
 
Ovde u mojoj okolini za parcele, njive traže po 300, 500 ili više evra po aru što je totalno sumanuto, jer na samo nekoliko kilomatera ka Barajevu npr cene su oko 25 evra po aru i slično, da je dobra zemlja, dobar prilaz sa puta itd. Šta je puklo ljude u glavu da traže tolike pare ko će ga znati, a ne treba im ta zemlja ni za djavola.
 
Ovde u mojoj okolini za parcele, njive traže po 300, 500 ili više evra po aru što je totalno sumanuto, jer na samo nekoliko kilomatera ka Barajevu npr cene su oko 25 evra po aru i slično, da je dobra zemlja, dobar prilaz sa puta itd. Šta je puklo ljude u glavu da traže tolike pare ko će ga znati, a ne treba im ta zemlja ni za djavola.
kupuj,to je dzabe
kod nas je ar oko 80e+
 
Ovde u mojoj okolini za parcele, njive traže po 300, 500 ili više evra po aru što je totalno sumanuto, jer na samo nekoliko kilomatera ka Barajevu npr cene su oko 25 evra po aru i slično, da je dobra zemlja, dobar prilaz sa puta itd. Šta je puklo ljude u glavu da traže tolike pare ko će ga znati, a ne treba im ta zemlja ni za djavola.
I ti ga pretera sa 25e

Послато са H3113 уз помоћ Тапатока
 


https://svetnekretnina.wordpress.com/2018/01/21/ugovor-o-kupoprodaji-nepokretnosti/



Obratite pažnju ! ! !

Slučajno natrčah na info, nisam proveravao o čemu se radi...

Biće da je fora u plaćanju još jedne overe...

Do sada se to radilo kroz ugovor...
 
Istina, ja nisam mogo da upišem jednu nepokretnost skoro iako je u ugovoru overenom kod notara stajala clausula intabulandi. Morao sam ponovo da zovem prodavca i overimo izjavu da je isplaćena nepokretnost.
Znači u katastrau više veruju parčetu papira neko kupoprodajnom ugovoru...
 
Ma sitno nešto, obična overa bilo kog potpisa. Ali cimanje i za prodavca i za kupca a sve to već piše u ugovoru....
 
ljudi sta da radim? za 3ha i 1ar ritske zemlje pete i seste klase donece mi resenj za porez na prenos apsolutnih prava na 75000din?
ispadne po njihovom da hektar takve zemlje kosta 1 000 000 din. Sad je za nas zaduzena filijala subotica i od tud takvo resenje. imam li pravo na kakve olaksice na osnovu godina ili vredi li se zaliti?
 
Nazad
Vrh