Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
bice do petka 100 sigurno. jel to vec negde izasla na 100din?
 
Juce po 95 mada smo imali ponudu od 97 ali moralna obaveza prema dugogodisnjem partneru je presudila :osmeh:
Danas vec dajemo ko da vise pocetna cena 97 :osmeh:
U nasem kraju bar 80% otislo po 80 dinara, nemam pojma zasto su ljudi zurili... strah od pada cene, besparica ili nesto trece ko ce ga znati. Sacekali smo i evo skoro 20 dinara razlike, malo li je...?
Zvanicna cena na otkupnim mestima nigde ne prelaze 90, bar sto se tice Nisa, Leskovca i okoline.
 
Knjazevac sareno, 89 - 90 - 95 sve zavisi od mesta do mesta i sa kim imas pricu i dogovor !!! Ima dosta kupaca pa je i cena sarolika !
 
Juce po 95 mada smo imali ponudu od 97 ali moralna obaveza prema dugogodisnjem partneru je presudila :osmeh:
Danas vec dajemo ko da vise pocetna cena 97 :osmeh:
U nasem kraju bar 80% otislo po 80 dinara, nemam pojma zasto su ljudi zurili... strah od pada cene, besparica ili nesto trece ko ce ga znati. Sacekali smo i evo skoro 20 dinara razlike, malo li je...?
Zvanicna cena na otkupnim mestima nigde ne prelaze 90, bar sto se tice Nisa, Leskovca i okoline.
Pratim malo kako se kreće cena pa bih nešto da vas pitam.Zar nema otkupljivač koji recimo plati avans 80 din , na kraju berbe odredi konačnu i izvrši doplatu svima.Svima ista cena na kraju.Bar kod nas tako rade sa ratarskim proizvodima ,ja bih se lično osečao prevaren kada bih moj otkupljivač danas plati meni pšenicu 15 a sutra komšiji 18 din.
 
Tako bi bilo najpostenije ali na zalost sitacija je takva da kome ranije stigne visnja uvek losije prodje sto se tice cene u odnosu na nekog ko bere kasnije !
 
@talianu
To bi onda znacilo najvisa cena svima a to je upravo ono sto oni nece a slazem se da bi tako bilo najpostenije. Logicno je da neko ko je predao na 80 ima zamerku na sadasnju cenu ali sta bi bilo da je cena pala, da li bi se bunio da treba da vrati razliku?

Pre 7-8 godina moj otac (ja bio klinac:osmeh:) i jos desetak ljudi (oko 50 ha ukupno pod visnjom) otisli do hladnjace u nasem kraju i predlozili da uz pomoc pojedinih parametara odrede cenu unapred i potpisu ugovore na 5, 10 godina gde ce cenu činiti fiksni ali i varijabilni deo (nesto slicno kao euribor kod banaka) i gde ce oscilacije u ceni biti mnogo manje ali su to ovi odbili uz klasicno obrazlozenje Poljska, procenat suve materije, blabla...

Sta nam vredi ove godine 100 dinara ako naredne i one tamo kuburimo sa 30-40 dinara...? Kamo lepe srece da u narednih 10 godina cene uvek bude npr. 70 dinara.

Kako nam je tako nam je ko se kako snađe uvek bilo i bice...

Da ne bude totalni offtopic za 2-3 sata zavrsavamo berbu dolaze po visnju 102 dinara. Za ovu sezonu gotovo.
 
U Blacu je pala cena na 80din. Kava je cena u Beloljinu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel mozes da mi nadjes telefon od tog otkupljivaca. Trenutno sam u Nisu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@talianu
To bi onda znacilo najvisa cena svima a to je upravo ono sto oni nece a slazem se da bi tako bilo najpostenije. Logicno je da neko ko je predao na 80 ima zamerku na sadasnju cenu ali sta bi bilo da je cena pala, da li bi se bunio da treba da vrati razliku?

Pre 7-8 godina moj otac (ja bio klinac:osmeh:) i jos desetak ljudi (oko 50 ha ukupno pod visnjom) otisli do hladnjace u nasem kraju i predlozili da uz pomoc pojedinih parametara odrede cenu unapred i potpisu ugovore na 5, 10 godina gde ce cenu činiti fiksni ali i varijabilni deo (nesto slicno kao euribor kod banaka) i gde ce oscilacije u ceni biti mnogo manje ali su to ovi odbili uz klasicno obrazlozenje Poljska, procenat suve materije, blabla...

Sta nam vredi ove godine 100 dinara ako naredne i one tamo kuburimo sa 30-40 dinara...? Kamo lepe srece da u narednih 10 godina cene uvek bude npr. 70 dinara.

Kako nam je tako nam je ko se kako snađe uvek bilo i bice...

Da ne bude totalni offtopic za 2-3 sata zavrsavamo berbu dolaze po visnju 102 dinara. Za ovu sezonu gotovo.


Jel daju odmah pare na ruke, da doteram 2-3 slepera po toj ceni??? Dosta mi je i 100din, 2din po kg ti dajem kao naknadu za info i posredovanje do kupca...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh