Cena tovljenika na tržištu

4 kom. po 85 pre 5dana
 
Peet je napisao(la):
@Xsale Prosle godine sam na 50 kom zaradio oko 5000 eura (tvoja izjava)
A jeli Sale ne mozes i meni srediti da prodam svinje po 154 din. ( tvoja matematika) da zaradim i ja nesto. Zanimljivo je to kad od 50 komada svi imaju 130 kg. i to nije valjda da za 120 dana (tvoja izjava).Rekao si 1 sat dnevno, 120 dana.
Ulaz ti je po jednoj svinji ako stavis na papiru sve oko 9000 do 10000 din i to sa tvojom sojnom sacmom od 20% na 100 kg koncentrata i plus sve ostalo. Jedna svinja sa kvalitenim koncentratom pojede za 6 meseci izmedju 300 i 350 kg. koncentrata. Dakle prodao si po 154 kg. kad je bilo to? gde? zar samo ti po ovoj ceni?
Aj sada realno od tih 50 kom. nijedna nije stigla do 130 kg. za sest meseci a ne za 120 dana, moglo je max. stici do 110 kg. a sto si ih duze drzao posle 6 meseci sve vise stete po tebi. Cena znam da je bila max. 135 i to samo oko dve nedelje. Znaci ubuduce vise matematike a ne samo neke izjave, jer ima jos ljudi koji drze svinje i znaju za onu bednu zaradu u svinjogojstvu. Pozz. :ppozdrav:

Nisam mogao ranije da ti odgovorim,ali evo sad kratko.
Ja sve kupujem izuzev soje i jecma.Kukuruz kupim u jesen,pola zrno pola klip,tako da kad dodje leto svinje bolje jedu mleveni kukuruz iz dzaka.Pravim hranu u kosoj mesaoni,oko 170 kg,pa u proseku koliko svinjama treba da je pojedu kad su mali ,i kad su veliki otprilike procenjujem na sat dnevno.Na resetkama su i imam hranilice,koje kad napunim jednom dnevno retko kad isprazne do kraja cak i kad su veliki.Sacmu kupim ranije,evo ove godine sam kupio po 46 uvoznu sacmu,plus kuvam svoju i ubacujem 30%.Hranim Milkivitom svinje koji kupujem u Bosni i otprilike za 900 kg hrane kosta 3100,prosle godine je bilo i jeftinije zbog evra (30 Evra),a prosle godine sam i sacmu kupio tamo,bila je 40 dinara.Kod nas je cena bila kod otkupljivaca skoro celo leto 140- 150 dinara,a mesari su placali i po 160.
Jos da ti objasnim kako svi imaju 130 kg.Ja prasice kupujem,uvek malo teze.Kupim da bude prosek oko dvadesetak kila i kupim 60-70 komada,posle dvadesetak dana preberem losije i prodam vecinom za klanje,zavisi kad dodju praznici,Uskrs ili Trojice,a meni ostavim 50.Eto recimo prosle godine sam prasice placao najvise 210 dinara,a prodavao sam na kom i po 270 din/kg.

Ne moras mi verovati,ali rekoh da ne mislis da se zajebavam.

Inace kod nas su mesari polako poceli da kupuju i placaju i do 120,opet kazem zavisi od kvaliteta.
Post je spojen: [time]1276849623[/time]
_________________________________________________
I zaboravio sam da ti napomenem da je evro prosle godine bio 91-92,a ne 103,kao sad.
 
Ne znam sta je tu cudno prosle godine sam 2 puta prodao po 20-ak komada za 150din/kg jer u tom trenutku bila ta cena.
U ponedeljak sam tovario 14komada a cenu cu saznati za 3nedelje.

Xsale kolika je razlika u ceni Milkivita kad kupujes u Bosni?
 
pedja voganj je napisao(la):
Ne znam sta je tu cudno prosle godine sam 2 puta prodao po 20-ak komada za 150din/kg jer u tom trenutku bila ta cena.
U ponedeljak sam tovario 14komada a cenu cu saznati za 3nedelje.

Xsale kolika je razlika u ceni Milkivita kad kupujes u Bosni?

Evo sad sam se vratio iz Bosne isao po gorivo i hranu,250 maraka je 4 vrece po 25 kg plavog 210,lozika je 1.5 maraka,a bezolovni je 1.90.Plin je skoro ista cena. 100 eura = 195 maraka pa racunaj.Kod nas je milki. 210 4100 dinara,a ovaj bosanski je oko 3100,inace je razlika ranijih godina bila i veca.Imas prodavnicu u Dvorovima,ako ides preko Race,prodjes malo centar i videces sa leve strane prodavnicu.Nemoj dzabe traziti dalje ima samo tu,malo dalje ima Sano,ali nisam skretao posto me nije zanimalo nista osim milkivita
 
U Bečeju od 95 -110, zavisi (al ne znam od čega) tako su mi danas rekli...
 
RESS
POLJOPRIVREDNA MAFIJA - GORAN DAVIDOVIĆ OPTUŽUJE VIŠE FIRMI DA SU NEZAKONITO PRISVOJILE SVINJE U VREDNOSTI OD NAJMANJE 64 MILIONA DINARA
Došli, pokupili, nestali...
Fantomska preduzeća od otkupljivača kupovala tovljenike i nestajala bez traga
3401-FoNet.jpg

Goran Davidović, vlasnik firme „Davidović kompani" iz Bogatića, koja se između ostalog bavi otkupom tovnih svinja, izjavio je za Press da ga je firma „Agrostandard" iz Šapca opljačkala za 53 miliona dinara, što je samo deo otuđene sume.
- Pod punom odgovornošću tvrdim da je ovde posredi organizovani kriminal. Postoje barem još tri firme iz Mačve i okoline koje je „Agrostandard" opelješio. Slučaj sam prijavio policiji i UBPOK-u, ali vlasnike preduzeća ne može niko da pronađe jer su prijavljeni na lažnim adresama - kaže Davidović.
Sistematsko 'obrađivanje'
Problemi u „komunikaciji" između otkupljivača i proizvođača stoke u Srbiji sve su češći. Zbog ekonomske krize, kašnjenje u isplatama stvara veliki problem, a dešava se sve češće da klanice ili preduzeća koja kupuju stoku od otkupljivača potpuno nestanu, tako da osim njih, svi ostali u lancu ostaju kratkih rukava.
Davidović tvrdi da mu je ovo prvo „nasedanje" za 16 godina bavljenja otkupom stoke, ali da je čuo da su se iste ili slične stvari događale njegovim kolegama.
- Sve je išlo sistematski. Prvo su me godinu dana obrađivali, uredno plaćali svinje koje sam im isporučivao. Međutim, od januara, iako su izdali menice u iznosu od 53 miliona dinara, nisu uplatili nijedan dinar. To i nije možda najveći problem, koliko činjenica da sam i ja od nekog kupio tu robu i da sam dužan. Morao sam sve da stavim pod hipoteku i dignem kredit kako bih proizvođačima sve isplatio - tvrdi Davidović.
On objašnjava da je istraga dovela do saznanja da grupu preduzeća koja, kako kaže „varaju i pljačkaju" čini „Bexx logistik" iz Beograda, „Bek trgovina d. o. o" iz Zrenjanina, „Prima trgovine d. o. o" iz Beograda i „Agro-standard" iz Šapca.
Sve po zakonu - Očekuje pravdu
- Jedan sam od onih koji žele da veruju u druge ljude. U svojoj kompaniji imam 40 zaposlenih, kojima uvek na vreme isplaćujem plate. Sve radim po zakonu i to su činjenice koje se lako mogu proveriti - kaže Davidović i dodaje:
- Oni su od mene uzeli stoku u vrednosti od 64 miliona. Moja zarada na tome trebalo je da bude oko tri miliona, a njihova svih 64 miliona jer nemaju nikakvih troškova. Zaista sam razočaran, ali se ipak nadam da će oni biti pohapšeni, a da će i meni i kolegama šteta biti nadoknađena.

- Inspektori iz Šapca su preduzeća pronašli na beogradskoj adresi. Kada su otišli, obezbeđenje ih je fizički napalo. Kada su ponovo otišli tamo, nisu zatekli nikakve papire, a vlasnici firmi su se čak pravili kao da se ništa nije dogodilo. Nama oštećenima kažu da budemo strpljivi, ali ukoliko hitno ne naiđemo na razumevanje izvršnih vlasti, pozvaćemo 1.500 vrednih domaćina na protest, zbog slabe reakcije države. Naime, da nisam podigao kredit, čak 1.500 porodica bilo bi dovedeno do ivice egzistencije - kaže Davidović.
On dodaje da je tako postupio jer nije hteo da izneveri dugogodišnje poverenje poštenih i vrednih ljudi.
Pretnje ga nisu ućutkale
- Dok fantomska preduzeća nastavljaju da pljačkaju pošten svet i koriste naše poverenje, nas upućuju u redovnu proceduru, za koju svi znamo da ovde znači sporu i nekad nedostižnu pravdu - tvrdi Davidović.
Davidović apeluje na kolege da budu pažljivi prilikom odabira partnera jer, kako kaže, ljudi su spremni na sve.
- Meni su počeli da prete, posredno, doduše. Svi u okolini mi govore da se manem tog posla i da budem srećan što sam i ovako prošao. Ipak, ne želim da pređem preko ovoga jer neću da dozvolim da nešto što sam decenijama stvarao nestane zbog 10 pljačkaša - kaže Davidović.
 
kod nas 95 vec 15ak dana mozda i duze.a i nema nesto cesto utovara a nema ni debeljaka,sve je to zvrckanje,po par komada
 
Danas kod nas dao covek 85 komada po 105,pare odmah.Roba skart,neki su imali i po godinu dana,a prosek 90 kg.
Inace 110-115 jos uvek ,s tim sto se prica da ce cena ici ovih dana na gore (mislim na vise
smile_sajkaca.gif
).
 
U petak prodali 10 komada 116 kg prosek po 102 dinara klanici Nedeljkovic pare za 3 dana. :udri: :udri: :udri:
 
Jebote,u Sremu cvetaju ruze i lale.

Kod nas u Backoj sve stoji,ako neko zatrazi 100 RSD za kg preko ga gledaju i kazu jel si lud ima jeftinije.Traze dzabe.Ovde bi ljudi i zivot dzabe dali kakvi su.Jebes Backu.
Samo neka mi neko objasni kakav magnet postoji u Sremu da se moze tako poslovati,da ga i ja prenesem u Backu, oca mu **greška.

::svaka cast::
 
Nazad
Vrh