Cena tovljenika na tržištu

Ja cujem da uvoze po 0.95 evro centi i priznaju im 5%kala....
Pa odakle mogu da uvezu po toj ceni u madjarskoj je 315huf ili 121.4 u hrvatskoj je oko 125 do 130 din. A u nemackoj 1.25eur placaju al na toplu polutku ili po nasem linija klanja tamo se i ne kupuje na zivu vagu. E sad dok se to dotera otuda izlazi vise nego sto je cena kod nas... ne znam gde to nalaze jedino ako su opet neke crkotine...
 
Zivojin jovanovic iz trlica, danas sam imao sastanak u vladi u vezi svinja,uvoza,prelevmana,bagra do bagre,bili su tu jos Milenko djurdjevic,najgori od najgorih koji nam je rekao da moramo da proizvedemo svinju na 100 dinara da bi je on platio 130,karnex,juhor,bili su jos trojica njih koji se nisu predstavili,ljudima iz imesa i backe topole svaka cast jer su stali na stranu nas proizvodjaca cak se i raspravljajuci sa trlicem i djurdjevicem,utisak je da smo mi sa svinjama najebali i da ce oni uvoziti i dalje,prelevman ne moze da se podigne ,ne daju oni iz eu.
 
Zivojin jovanovic iz trlica, danas sam imao sastanak u vladi u vezi svinja,uvoza,prelevmana,bagra do bagre,bili su tu jos Milenko djurdjevic,najgori od najgorih koji nam je rekao da moramo da proizvedemo svinju na 100 dinara da bi je on platio 130,karnex,juhor,bili su jos trojica njih koji se nisu predstavili,ljudima iz imesa i backe topole svaka cast jer su stali na stranu nas proizvodjaca cak se i raspravljajuci sa trlicem i djurdjevicem,utisak je da smo mi sa svinjama najebali i da ce oni uvoziti i dalje,prelevman ne moze da se podigne ,ne daju oni iz eu.
da li ce taj razgovor uticati na sadasnju cenu svinja
 
Strašne stvari.... Ne znam šta čovek da kaže, koliko god da smo kolateralna šteta toliko smo i krivi sami za ovo, počevši od vlasti, do pohlepnih klaničara i siromašnog stanovništva.
 
Lepo sam ja pisao sastane se tri-cetiri coveka i formira se cena.
Ovi sljamovi nakupci rade na terenu malo jeftinije od te cene i svi zadovoljni osim proizvodjaca.

Zlatiborac prodaje u vakumu cajnu za nepunih 1000 din, a sirovinu kupuje po 100-110 dinara.
 
Nazad
Vrh