Cena tovljenika na tržištu

Kod mene (okolina Beograda) 90 dinara. Za pare ne pitaj...mesec dana.. and counting..
 
jutros mi nude 77 din kg i složim se za cenu čovek mi odgovara ok onda donesi ujutro u 4 pa da tovarimo ja se složim i sa tim kad vidi ti njega za 15 min zvoni tell ništa od utovara izvinjavamo se doviđenja držao sam tel na uvetu još 3 min jer nisam došao do reči tako vam ja prođe jutros u 7 sati :sta: :sta: :sta: :sta:
 
casper je napisao(la):
jutros mi nude 77 din kg i složim se za cenu čovek mi odgovara ok onda donesi ujutro u 4 pa da tovarimo ja se složim i sa tim kad vidi ti njega za 15 min zvoni tell ništa od utovara izvinjavamo se doviđenja držao sam tel na uvetu još 3 min jer nisam došao do reči tako vam ja prođe jutros u 7 sati :sta: :sta: :sta: :sta:

Ko kod vas vrši otkup svinja? Da li si ponudio Čabi iz Adorjana?
 
Koliko vidim negde bar ide otkup. :bravo:
Kod mene u mojoj okolini niti ima koga da kupi niti kome treba tovljenik. :nono:
Koga pitam za sada mu ne treba a i ako mu treba verovatno odnesu a ti ::novac:: čekaj. ::svaka cast:: :bravo:
Globalno gledano ministrarstvo za poljoprivredu je dozvolilo ministarstvu za trgovinu da se uveze jedna poveća količina polutki i to je zagušilo sve nas proizvođače koji imamo male količine tek toliko da se nešto nakupi za mali obrt ::novac:: Ništa specijalno.
Ali,država ne misli o nama :zli: :nono: :udri: ::svaka cast:: :bravo:
Kako kažu, u defektnoj državi su i političari defektni. :bravo:
Nikada više ne držati veće količine,prevedu nas žedne preko vode.Moraš dati pa to i koriste :zli:
 
Danas su nudili u Beceju 70 dinara. :nono:

ako uzmemo skok evra dogodilo se vec vidjeno sa onom cenom od pre par godina od 47 dinara. Onda je to bilo oko 65 euro centi. Mnogi su se od tada opekli i drze svinje cisto da ih ima pod oborom. Drzavi tj. politicarima samo trebamo pred izbore i zato ih treba bojkotovati i vise ne glasati ni za kog i moliti boga da nas neko pametan okupira.
 
Pope, nažalost mi već jesmo okupirani.Kada pogledamo ko je sve kupio naše najveće firme, dolazimo do zaključka da su sve to strani investitori.Jake nam vajde od svega toga. Njima tržište, a nama još viće muke. :zli: :udri: :bravo: ::svaka cast::
Šta vredi što mi ovde proizvodimo, kada je našim političarima bitnije da na mutan način okrenu ::novac::, a mi kuš.
Zato sam sada jako ::jako_besan::

Tuđe je slađe,što bi rekao svet.
Sve cene idu gore,svemu i svačemu,svako gleda svoj interes, a šta možemo sa ocenama naših proizvoda mi paori,poljoprivrednici. :sta: :sta:
Pa mi ne možemo ni štrajkovati.Probaj da ne gledaš njivu jedno vreme i ne brineš o njoj,ode sva u korov, em manji rod em si još na gubitku nekoliko godina unapred, kada nikne seme koje ovaj prospe. :zli: ::svaka cast::
E tako brine ova država.Socijalci dobiju mesečno 5000-6000 dinara srpskih na ruke čisto,što izađe nekih 60.000-70.000 dinara srpskih- godišnje, a ne rade ništa, jer on je ugrožen,treba mu pomoći.
A mi nismo ugroženi, :sta:, što ove godine nema dovoljno protivgradnih raketa pa ćemo svi kolektivmo najbti ako bude grada :zli:. Ko će kasnije priznati štetu :sta:
Odgojiš da naraniš neke finjake u gradovima, a oni uzvrate uvozom nekog sumljivog kvaliteta.Ne samo svinja nego se sve uvozi kada im ne odgovara domaća cena.Navodno spoljna trgovina,mora se tako :nono:.Svašta :udri:
Ajd :ppozdrav: pa neka nam je Bog u pomoći.
 
Kengur je napisao(la):
Šta vredi što mi ovde proizvodimo, kada je našim političarima bitnije da na mutan način okrenu ::novac::, a mi kuš.

Da ne skrenemo sa teme, rećiću samo još jedno, ja njima vredim samo jedam mali glas, kad im zafali a fali im uvek, zato sam odlučio da im to malo više nikada ne dam, kao što oni meni nisu nista dali ne dam ni ja njima. Mi crći od gladi nećemo a ti finjaci po gradovima nek glasaju samo uskoro će tanko kakiti, videćete.
 
Klanica Nedeljkovic placa 95 dinara pare za dva tri dana. Danas tovarili 10 komada 107 kilograma prosek.
 
Nazad
Vrh