Cena tovljenika na tržištu

U mom kraju se ne secam cene od 170-180 u ovo doba godine. Ovo pisem sa sigurnoscu. Moguce da je nesto kratko variralo ili bilo te cene, a nije nedeljama bilo utovara.
 
Prosle godine su bile 180 u ovom periodu,a u martu 170,a i pretprosle je ista cena bila a 2012 u ovo doba 150 din, tako da ove cene od 130 ja se ne secam u zadnje tri godine,nemoj pisati ako nisi siguran,utesiti nas neces a da vas ja utesim cena je obicno isla navise od maja,znaci samo da prezivimo februar,mart i april...
Ja prosle godine tovario pocetkom marta po 165 ,pretprosle krajem marta po 145,ali to je tad bilo 1,5 eura..
 
Kako vidim svi se slazete da tovjenik nam kosta 150, znaci preko toga je zarada.
Kad je bila cena 200+ sadasnja cena 130 to je 330 podeljeno sa dva je 165+subvencija dali mislite da je to tako realno?
 
Treba malo bolje sagledati prilike.
Možeš i suncokretovu sačmu takođe da radiš sa tom aparaturom za soju. Ulja prodaš.
Ne moraš baš ječam. Možeš pšenicu. Više ima proteina = manje ti treba sojine sačme. U žetvi je jeftina. Veća je ponuda. Zastupljena je više od ječma.
Kada to sve probaš i posle toga ipak zvekneš i nemaš za ladnu vodu onda se vratiš na ovu temu i kukaš zajedno sa nama. :haha:
Ma na ovoj ceni se ne isplati pa da svu hranu dobijes dzabe,toliko vredi samo nas trud i amortizacija objekata,sto kuka kaze treba svima biti dobro,a ne samo onima na vrhu lanca ishrane sve im j... da im j...:ppozdrav:
 
Kakvo sabiranje I deljenje? Ispod 150-160 je sve nula I gubitak. Manite se vi subvencija, oni daju 1 000 din, a ovamo otvorene granice uvozi ko kako hoce. Kamo srece da ima neka zagarantovana cena da ne pada ispod te cene. Da ima izvoza da se olaksava trziste. Da nema uvoza. Kupovali bih onda samo tako. Ne treba mene niko da stimulise, sada kad je 130 koja to treba subvencija da dovede proizvodjaca na nulu, da ne govorimo o plusu.
 
Ovo su cijene tovljenika u Bijeljini: od 2 do 2,3 km, a prasici od 4,5 do 5km. Cisto da uporedite,mada je to isto kao i u Srbiji.
 
Kakvo sabiranje I deljenje? Ispod 150-160 je sve nula I gubitak. Manite se vi subvencija, oni daju 1 000 din, a ovamo otvorene granice uvozi ko kako hoce. Kamo srece da ima neka zagarantovana cena da ne pada ispod te cene. Da ima izvoza da se olaksava trziste. Da nema uvoza. Kupovali bih onda samo tako. Ne treba mene niko da stimulise, sada kad je 130 koja to treba subvencija da dovede proizvodjaca na nulu, da ne govorimo o plusu.
Koji su veliki tovjaci u mom kraju oni svake dve neleje tovare znaci hvata svaku cenu i najvecu i najmanju tokom godine, pa ako izracunas prosek to ti sad grubo izlazi 165, neznam sta nisi razumeo o tome.
Sto niste izpisali racunicu kad je bilo 200din i sa 120kg to je 24000 znaci imali ste oko 9000po komadu, to nema nigde na svetu.
 
Sada sam te razumeo. :haha: Koliko to ima tovljaca koji tovare svake dve nedelje? Moguce da tovare po par komada. Retki su I oni sto tovare na dva meseca. Dali si ti mene razumeo.
 
Zolika@
Kako mozes da tako pises ako se bavis tovom svinja, znas koje su oscilacije i da maksimalni cenovni pikovi daleko krace traju nego minimalni.
I ti maksimalni opet manje znace nama nego preradjivacima jer prema njima uvek koriguju cenu na gore , a retko kad ih spustaju u ovakvim situacijama.
I kad cena bude krenula uvis sa ovih 120din budi siguran da cene u prodavnicama ce ici gore.
 
Ako ubaci svaki mesec i to polomi na 2utovara prvo vece pa za 2 nedelje srednje i manje doguraju tu kilazu i na kamion. Nebitno o kom kolicinu pricamo dali svake dve nedelje 10 ili 50 vec o kalkulisanju prosecne cene.
Izvinjavam se na OFF ali budite malo optimisti nije to tako lose kako izgleda.
Kod nas cena 130
 
Danas sam dogovorio prodaju svinja za ponedeljak kupac je rekao da cena ostaje ista kao protekle nedelje 156,6 dinara. Pošteno nisam očekivao.
 
Nazad
Vrh