Cena tovljenika na tržištu

Prijatelj koji radi izvoz neke robe za Rusiju kaze mi da je opet poceo i izvoz svinja u Rusiju.Mozemo ocekivati vecu potraznju i cenu.Cena svinja u narednih desetak dana ce pokazati kakvo je stanje na trzistu.
 
Juce prodao krmacu 345kg po 130dinara, a danas jednog od 165kg po 170dinara. Kod nas se traze sad tako teske svinje i tesko se nalaze. Jac sam sebi ostavio 3 za klanje pa posto su dosta nagurali resili jednog da prodamo.
 
Bio mi juce Kira daje 165din al na tu cenu nije imo ni sta da vidi ni sta da pricamo:sta::spavam::pecanje:::000:: u macvi niko neda ispod 180din par ljudi ima pristojnu kolicinu uz dogovor niko nepopusta i eto i cene...::novac::
 
Kira je teski lazov pazite ga se ja sam predao braove pre 5 nedelja bilo je pare za 2 nedelje u ponedeljak se zna sta sledi.
 
Pa vid okacio bi al nemogu da uvatim macka:haha: BRAVCI se LAGANO tovare po 170din retki dobiju 175din :ppozdrav: ja licno cekam mesec dana cekacu ak treba jos jedan jer kad im treba kilaza nije problem i od 172kg proseka idu u klasu(znam iz iskustva:osmeh:)

- - - - - - - - - -

aaaa kira me lane izvozo za pare da nepricam... al nece vise...:ideja::
 
Mislim da će vrh porasta cene biti oko 20. decembra, posle toga mirovanje i posle Božića stagnacija. Malo sam prelistavao rokovnik u koji sam upisivao kretanja cena i saznanja o kretanju tako da sam došao do zaključka kao što sam prošle godine mislio ove se ponavlja. U toku božićnog posta kada je mala potražnja za svinjskim mesom retko ko se usudi da uveze meso jer je diskutabilna prodaja, posle Svetog Nikole kreće uvoz jer se svi žestoko spremaju za Novu Godinu, a što pretekne moći će da se proda za Božić. Dodatno remeti prognozu relativni izvoz za Rusiju. Ko i koliko može ili da li uopšte izvozi.
 
Nazad
Vrh