Cena suncokreta rod 2015

Cute i mudruju niko navodno nezna cenu od otkupljivaca.Cena koja se spominje je oko 50 dinara a suncokreta nema prava je retkost videti ga u atarima... dali je moguce da ce da ga plate toliko...
 
У недељу долазе људи да дају понуду,40 аконтација и камион до њиве...а то је друга понуда ових дана..биће добро ако овако наставе!
 
Nemam suncokret a da ga imam bio bi srecan i sa 2000kg po 40 din,svakako je bolje od 7000 kg kukuruza po 12 dinara sto je za moj atar nedostizno i u dobroj godini a tek ove,a suncokret vec sad obecava preko 3000kg po hektaru.
Jedini problem sto ga nema ni u Vojvodini pa ce cena i preko 40 din,jako malo posejano kao i psenice,prosle godine opalio kukuruz i soja pa svi ga posejali,klasicno razmisljanje naseg poljoprivrednika.
 
Ne bi uzeo akontaciju ni da mi deca leba nemaju jesti.Posle svi plate 50 a taj kaze moja cena je 45.
 
Bice cena ok,mislim da nece biti onog ko nece biti zadovoljan cenom,ali se ja plasim nevremena najavljenog za sutra.Olujni vetar i grad mogu da ga ovrsu pre vremena,a onda djabe dobra cena....
 
Da ali ako popada od vetra ne znaci mi osiguranje nista.Prosle godine cini mi se oko gospojine(mislim da je bio 27.8.)je dunuo neki vetar i lom napravio na suncokretima koji su ostali neovrseni.
 
Nazad
Vrh