Cena Suncokreta rod 2014.g.

Cuo sam da pojedine zadruge zovu kooperante koji imaju zaduzeenje u evrima (uzeli seme suncokreta) na odredjeni datum, da potpisu dodatni ugovor o isporuci suncokreta u vrednosti tih para. Hoce da se obezbede sa kolicinom.
A posle se pitaju zasto gube kooperante, pa kad stalno menjaju uslove :sjasi:
 
U mom ugovoru na samom pocetku stoji ta obaveza za uzeto seme u protiv vrednosti Eura razduzim suncokret, mogu da ne ispostujem to i nemogu mi nist! al situacija je takva da ce svu kolicinu dobiti bas on, jer sam prosle godine imao na 101t suncokreta za odbijanje 4t koje je islo samo kroz papire a novac dobio i za taj odbitak, + na vagu mi smanjivali necistocu za 1-2%...kako da mu ne donesem opet robu :osmeh:
 
Cuo sam da pojedine zadruge zovu kooperante koji imaju zaduzeenje u evrima (uzeli seme suncokreta) na odredjeni datum, da potpisu dodatni ugovor o isporuci suncokreta u vrednosti tih para. Hoce da se obezbede sa kolicinom.
A posle se pitaju zasto gube kooperante, pa kad stalno menjaju uslove :sjasi:
A ko tebe ili mene moze da natera da potpisemo taj ugovor.Pravila se postavljaju na pocetku a ne sad nesto da izmisljaju.
Ja sam mojim ugovaracima rekao jasno da ko da najjacu cenu njemu ide roba.
 
Cuo sam da pojedine zadruge zovu kooperante koji imaju zaduzeenje u evrima (uzeli seme suncokreta) na odredjeni datum, da potpisu dodatni ugovor o isporuci suncokreta u vrednosti tih para. Hoce da se obezbede sa kolicinom.
A posle se pitaju zasto gube kooperante, pa kad stalno menjaju uslove :sjasi:
E,zato sam ja uzeo za kes NS seme,tako da nemam obavezu prema bilo kome,ko ponudi bolje uslove dobice robu,menjaju uslove jer hoce sebe da obezbede a nas ko j..e,svako ko ima makar i jednu prikolicu ili nekoliko vagona treba gledati samo svoj interes a ne treba imati sentimentalnosti prema zadrugama tipa ucinio mi prosle godine i slicno,ne cine oni nama ama bas nista sto se i pokazuje u danasnje vreme...
 
Danas sam cuo od vlasnika jednog otkupnog mesta da 99% izlaze sa cenom od 25 avans::lose:: * doplata po okončanju cene.Kaže da mora tako iako nema nikakvu pouzdanu informaciju o mogućoj ceni samo pretpostavke 30-32 din.
 
Onda ce se sa 25dinara proci kao bos kroz trnje kod mene u okolini dosta suncokreta obolelog pa kada opale da odbijaju primese bice sigurna propast.
 
Sto se tice cene evo mog nekog stava.
Realno ne bi da nam plate vise nego sto ce biti u Madjarskoj.
Ono sta se ocekuje u Madjarskoj je 270e/t do 300e/t, ono sta se nudi po Madjarskoj je 250e/t. Tako da, tu je to negde kada na te cene dodate kurs i pdv izadje na ono o cemu svi pisemo...
Od 30 do 35 din sa pdv-om, a mi ocekujemo 300e sto mu dodje 35+pdv.
Mislim da ove godine cenu mogu da podignu umanjen rod koji se ocekuje, i koji je jos uvek neizvestan, i povecana proizvodnja koje ce biti....
Tako da lako je moguce da ove godine budu malo jace cene od Madjarske taman da poravnamo ono od lane.
 
Nazad
Vrh