Cena suncokreta rod 2013.g.

kod nas jos nema doplate....granexport je samo najavio doplatu ali jos nista,sta se desava sa dijamantom?oni jos nemaju konacnu cenu...
 
GE vrsi doplatu za suncokret,malo sa sojom kilavi ali bice i to.Pritisnite malo Igora da ubrza isplate.
 
Svaka cast taj farmcomerc je bas u svemu naj,naj steta da ga nema i kod nas.
 
Ja sam na jednom otkupnom mestu dobio doplatu do 27 din, a na drugom cekam. Dobio sam akontaciju 24 din. Zvao sam pre neki dan, kazu kako im Dijamant uplacuje, tako i oni prosledjuju poljoprivrednicima!
 
Cuo sam pricu pre 2 dana u susednom selu da je u kovacici odrzan sastanak gde je advokatska kancelarija iz beograda imala krace izlaganje na nekom skupu i rekla da postoji osnov da se tuze uljare i drzava zbog ovogodnisnje situacije sa cenom.. Drzava je izjavila da ne moze da stoji iza poljoprivrednika dok u zakonu to postoji neka vrsta zastite jer je relana cena suncokreta bila daleko veca, oni su spremni da zastupaju sto veci broj proizvodjaca i da se sud dobija sigurno.. Potrebno je skupiti novac za takste koja ce zavisiti od broja proizvodjaca zainteresovanih (sto vise, manja taksa po poljoprivredniku) a oni ce raditi na procenat.. Malo mi deluje u domenu naucne fantastike sve to.. Voleo da cujem i nekoga koje mozda bio u kovacici, da dopuni ili ispravi me ako sam negde pogresio..
 
- - - - - - - - - -

Dal je neko u toku ,cuo sam danas da neka advokatska asocijacija ili tako nesto ,oce da prikupljaju punomocja od proizvodjaca overena u sudu da tuze drzavu ili otkuplivace neznam tacno sudu u Strazbur i i navodno garantuju dolatu od 6 dinara od toga oni uzimaju 10% cuo sam da ce se prvo obratiti registrovanim udruzenjima,pa me interesuje dal je neko vec upoznat sa tim.Sad vidim da i Milan89 ima neka saznanja.
 
Стева44 на основу чега да туже...по мом мишљењу тешко могу шта да ураде пошто доста ратара није имало уговорену цену,отворено тржиште....они само могу рећи нико вас није терао да нам предате сунцокрет..
 
Nazad
Vrh