Cena suncokreta rod 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kooperanti 36.5+pdv 8%
Poljoprivrednici 38 sa obracunatim pdv od 5%
 
Kod nas obračunavaju po 40 din akontaciono,od pre 4-5 dana ,a kažu da Raca plaća 42.
 
Ja danas predao kod Barisica u silos.Cena najverovatnije 40 din/kg tj rekli su mi da nece biti manja od te.Sa prinosom od 19,5 mc /kj JUS-a lepe :ppozdrav:pare
 
Bilo u vestima da znaju za saradnju tajkuna i tgr. lanaca. Zato su cene bile male.
E ja sada polako vidim oblake.
Pa ako je proizvod skup neka i sirovina kosta :D
Dole tajkuni ::svaka cast::
 
Danas sam slučajno prisustvovao jednom razgovoru o ceni suncokreta i dobio odgovor da će konačna cena biti 36,20 din + PDV i da nema razgovora o drugoj ceni ko je do sada i plaćao više prevario se a rezon svemu ovome je sledeći: pa kako može da se spusti cena ulja pa naravno kada robne rezerve reaguju ? ::lose:: ::lose:: a ustvari sve je stvar dogovora vlade i uljara - ulje će biti 109 din a vi suncokret nemojte plaćati više od 36 din i problem je rešen ali preko naših leđa ::lose:: ::lose:: ::lose:: tako da ustvari dođe da robne rezerve nisu ni reagovale na tržište ulja. Biće ::novac:: ali ::lose:: :zli:
 
Pa onda su ovi što recimo predaju kod Race po 40-42 akontno super prošli.
Sve oko tih dogovora je meni jasno ali kad pogledam druge berze vidim da cena suncokretu svakog dana ide gore ,a još ni jednom dole.Pogledajte samo senu suncokretove sačme koja svakodnevno prati rast cene suncokreta.
Znam da je nekim otkupljivačima ponuđeno i do 420 eura za izvoz u Sloveniju.
Mućke su svakodnevni deo ove zemlje.
 
Sve ste u pravu.Glrdam poljoprivredne emisij,i kad spominju suncokret,daju snimke od pre tri meseca.Upoljoprivrednim novinama ni slova o doticnoj temi.Čitam na forumima,isplacivan je i po38 i40dinara,ameni samo 38.Valjda smo jedna država.HOĆU MOJU RAZLIKU!!!!!!!!!!
 
danas bio neki covek iz sela i rece da ce biti kao 2din/kg doplate za suncokret nisam siguran u to ali sam tako cuo.!! :D :D
 
Možda ovi što su dobili 38 dobiju,oni koji su dobili 40 rečeno je davnih dana da je konačna cena.
Sada počinje LOV na koperante pa verovatno neki koji su omanuli sa isplatom(platili 3:cool: jure poverenje.
 
Kod nas jos uvek nisu doplatili tih 2 dinara,a ovaj u zadruzi nece ni da cuje za to.
Sad ce pocet kampanju,pa ko ce da sije suncokret u "magli",kad se kukuruzu zna da ce bit dobra cena.
 
ma uvaticu ja ovog i kad mu kazemo da necu vise da sejem za njega da cu da se prebacim kod Cirica ima da doplati 3 ako treba :cao: :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh