Cena suncokreta 2024

Golić Trade pravi ugovore za sjetvu suncokreta...garantovana cijena 0,80 feninga iliti nešto preko 40 eurocenti
 
Sta to znaci zagarantovana cena, ako bude cena u zetvi manje od 80 feninga oni plate 80 a ako bude vise onda plate tu trzisnu cenu?
 
Ti ne mozes nista, ali on moze da izgubi to da ostane bez robe, e sad kakvu on “kombinaciju” ima da li za dalju prodaju ili za preradu to je njegova stvar, kad imaju veliku kolicinu rode kod njih lakse i bolje uslove dobijaju da li za izvoz ili dalju preprodaju uljaricama.
 
Zagarantovana cijena je ta koja neće biti ispod a sve što u žetvi bude iznad te cijene se uredno plaća. Otkupljivač prilikom potpisivanja ugovora obezbjeđuje sjeme i hemiju koja se plaća predatom robom prilikom otkupa u vrijeme žetve. Otkupljivač ima vlastitu mješaone stočne hrane i vjv će gro otkupljenog suncokreta završiti u koncentratima
 
Ispravite me ako grešim, ali i prošle godine u ovo vreme se pričalo o nekim masnim cenama suncokreta?
Sve dok se nije posejao, onda su okrenuli drugu stranu ploče.....
Nudilo se 80-90 din, ali se nije znalo ko nudi. Sve to bilo rekla-kazala.
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Tako je, izvinjavam se....
Čak se spominjalo bilo nešto i preko 100 din?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Prica mi drugar da ima ponudu terminski po 350e + pdv. Ne znam ko mu nudi.
Ja bi na tu cenu bez razmisljanja sve prodao i repicu i suncokret ali od te cene 350e to su samo price.
Eto na Matifu repica je u petak bila 408e+Pdv sto znaci da bi otkupljivaci kod nas nama platili tu izmedju 308-330e/t
To za cenu od 350e plus to je samo bajka nema nista od toga.
 
Nazad
Vrh