Cena soje rod 2023

Ako je vlaga 11% dobiješ do 13 % bonifikaciju od 2 % taman da se pokriju nečistoće.
Ako je vlaga 8% računaju od 11%
Bar je tako kod nas.
 
Ako je vlaga 11% dobiješ do 13 % bonifikaciju od 2 % taman da se pokriju nečistoće.
Ako je vlaga 8% računaju od 11%
Bar je tako kod nas.
Sve je tako kako si napisao. Ako nemas necistoca onda sa bonifikacijom na vlagu dobijas plus koji kg.

Nekada se pozitivna bonifikacija racunala od 13 do 10% vlage.
 
Sve je tako kako si napisao. Ako nemas necistoca onda sa bonifikacijom na vlagu dobijas plus koji kg.

Nekada se pozitivna bonifikacija racunala od 13 do 10% vlage.
Nekada davno u pradavna vremena kada su komunisti bili vlasnici svega, sve se svodilo na JUS, kolikogod da je vlaga. Na žalost uvek su pisali minimalnu nečistoću 2.
Kaže mi poznanik da je čitao pravilnik i mora da se piše izmerena nečistoća, a ne 2 ili više. Samo niko ne poštuje pravilnik, a niko od nas nije spreman da zove inspekciju.
 
Svođenje na JUS ili SRPS je to što Slavko piše tj 1 za 1,pozitivna bonifikacija je termin kako se kome ćefne.Bilo je pokušaja kod nas uglavnom za 2 pozitivna dobio si 1,moglo je max 2 % da dobiješ ne više itd.
 
ne znam za cenu soje ali za seme sam cuo u delti da ce biti preko 150 din. Ocekivao sam dosta manje ali kada sam cuo za dodatne subvencije ko bude sejao deklaridsano seme , sve mi je postalo jasno
 
Nazad
Vrh