Cena soje rod 2020

Cudi me da Srbija nije dozvolila uvoz gmo preradjevina od soje , a u tu se ubraja i sojina sacma .
Agroekonomista Vojislav Stanković za BBC na srpskom kaže da je „neophodno da Srbija dobije uređenu nacionalnu laboratoriju, kao nadzorni organ sastavljen od medicinskih stručnjaka, agronoma, agroakonomista, ali i biologa i pravnika."
„Govorimo o GMO hrani, a ne kontrolišemo i regularnu stočnu hranu. Mi zapravo nemamo sistem koji će utvrditi da li u Srbiju uopšte ulazi genetički modifikovana i obrađena hrana.
„Zato se ne slažem sa izjavom ministra Nedimovića o čuvenoj nultoj toleranciji."
Stanković kaže da ne vidi „mogućnost da se ovim zakonom, kakav je sada predložen, u Srbiji dozvoli GMO ili GM hrana":
„Ukoliko se striktno primenjuje zakon, ovo nije zeleno svetlo za GM hranu.,,,,,,,,,Momo čim ne kontrolišu stočnu hranu ,a tu je sačma ,de je tu zabrana ,samo na papiru.
 
Nije je bilo kod nas ni 2017 kad je krenula sa 52 a kad je krenula da pada za 2 nedelje otisla na 40. Ali tada nije je bilo samo kod nas dok u regionu je bilo solidnih prinosa.
Uvozili mangupi pa su nas koji nismo je prodali unistili.
Sada je druga stvar, trenutna potraznja u svetu je ogromna isto kao i u jesen 2017.
Tako da postoji velika sansa da cemo imati
odlicnu cenu na jesen.
 
možda je i radi nadolazeće (u nekim segmentima je i došla već) inflacije ovakva cijena.... ako je to razlog onda nećemo imati previše razloga za veselje
 
A kakva su predviđanja za naredne dane, može li doći do nekog pada cene (npr. kao ono kod kukuruza kad padne cena kad napune barže), ili možda zabrane izvoza? Imam još nešto malo soje na lageru pa ne znam da li da to rešavam danas ili da ostavim za od nedelje...
 
Lično neverujem da će skoro pasti cena. Ali ja mislim ako dobiješ oko 90 din prodaj , jer ova cena je extra.
 
Realna cena za ono što je na lageru je oko 84 din sa pdv . Bez ikakvog odbijanja , mislim na leger itd.
 
imali sta novo ?
da li je neko trgovao ovih dana ?
koliko se moze dobiti sa kucnog lagera ?
 
Nazad
Vrh