Cena soje rod 2017

Sigurno solidne, ali ne kao kod nas.
I ja da sam na mestu otkupljivaca sigurno ne bih plaćao vise od 50 dinara, a da znam da je mogu izvesti u Nemacku za 70 din. Nisu ludi da sami sebi odkidaju od zarade. Kad bas budu morali platice koji dinar vise da ispune ugovorene količine, a i to nece biti preko 60 din.
 
Sami sebi oduzimaju pa mater im **greška šta su oni uradili za tu soju...Šta mi smo budale i ne znamo da ugovorimo prodaju sa kolegom iz Nemačke,Holandije itd...Natovariš šleper i gas roba lova al tu su oni da izmu najveći deo kolača u stvari to Država dozvoljava direktno da se pojednici bogate nema tu neke filozofije to je očigledno.
 
Cuj drzava, pa drzava je najveci mafijas u drzavi.
Sta mislite da to tek tako ide? Ajde da se nas par probamo dogovoriti da zatrazimo dozvolu za izvoz soje pa da vidite sta ce biti. Nece da moze. Od prilike bi islo kao i ovo sa subvencijama za mehanizaciju.
 
meni je soja plaćena 2,75 + pdv


Image_4.jpg
 
Nas ocigledno kad uvozimo interesuje GMO Ne moze nama niko biti neprijatelj,kakav mozemo biti mi sebi samima.Lepo je Rajs rekao"Braco Srbi,cuvajte se sebe samih"Zato nam svima ovako i ide,jer imamo prodanih dusa,kojima nista nije sveto.Vecina je naravno cestita,al zbog svoje cestitosti se ne busa,ne lakta i samim tim ne dodje do izrazaja.Jos kad zakon stiti takve,a sami ga i pisu,mozemo se izljubiti i nek poslednji ugasi svetlo.
 
Nazad
Vrh