Cena Soje rod 2014.g.

Kod mene se soja zeleni kao u junu,kad ce da stigne tesko je reci,preterana vlaga usporava proces zrenja plus kasnija setva zbog vece nadmorske visine.Ista situacija i sa kukuruzom,zelen je i modar,klip nikako da zavrsi proces.Ova godina kao u engleskoj.
 
Људи моја зелена ко гора, матори ми каже, има да је скидамо за нову годину, ако овако анстави да пада ова проклетиња од кише...А она на фрушкој гори, па то изгледа да остаје за догодине, кад се стекну услови и малко просуши земља, јер ми тамо треба ховеркрафт не комбајн са гусеницама, како би је скинуо....
 
05.09.2014.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU REALIZOVANE CENE DO 14 ČASOVA CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a).
pr%205.JPG

Produktna berza Novi Sad:
Soja, rod 2014, vl. 13,5%, pr. 2,5%, isp - 59,18 din/kg sa PDV-om
 
Ne jedan vec dva coska!!:haha: Ljudi skladistite kuci soju ako imate mogucnosti.Ona je aktuelna za trgovanje tokom cele godine.Samo da joj je vlaga ispod 12% i necete imati problema sa njom.Ako ne morate nemojte je davati u sezoni otkupa po ovim mizernim cenama koje se serviraju narocito od strane victorije jer oni su na staklenim nogama,a izgleda da nece jos dugo ovako izdrzati.Ako ova cena novog roda sa berze bude i kada svi pocnemo masovno da je skidamo, to ce biti :osmeh: :bravo: ,ali ipak ocekujte zesci pad cene.
 
bojim se da savovi popustaju.
Ne, njihovi šavovi su veoma jaki. A to mogu da potkrepim činjenicom da mi nismo složni. Da su nam umesto 38 din ponudili 10din, malo bi se bunili onako iza ćoška i bili srećni jer smo mogli i gore da prođemo. Našu cenu poljoprivrenih proizvoda prvenstveno određuje šačica ljudi a potom ponuda i portažnja.
 
Svi su oni sto se tice isplate Viktorija grup za nas! Svi gledaju samo da nas opeljese! Danas i ja sam cuo iz pouzdanih izvora da ce cena krenuti sa 40 din.
 
Ova nasa dodje kao organska naspram njihove gmo.
Citam u sta sve ide nasa soja. Gotovo cela prehrambena industrija bogatijih zapadnih zemalja pocev od hrane za decu i odrasle, kao i gro farmaceutske industrije i ko zna ko jos.
Malo je da plate samo 40 din.
 
Nazad
Vrh