Cena Soje rod 2014.g.

Niko sa nije zapitao da razlog niže cijene soje nije često vraćanje i odbijanje izvoza naše soje ? U EU se traži negmo soja i više se plaća ali postoji mogućnost da često naša ne prodje test iako se uglavnom sije konvencionalna soja . Razlozi mogu biti tzv" kontaminacija" preko kombajna , miješanje u ostavljanju sjemenske , može se desiti i da soja sijana deklarisanim sjemenom ne prodje test . ??
(raspitajte se malo kod izvoznika , možda ima i takvih problema )
 
steva 1984;1034429 E sad mi navedite koja je cena trenutno non GMO soje I GMO u komsiluku tj EU?[/QUOTE je napisao(la):
analiza.php
http://www.sirovine.rs/analiza.php?j=sr&sirovina=soja&berza=mil&p=7&t
 
Ovo ako je cena non gmo I sa PDV-om znaci da je razlika nekih 5-7 dinara spram nase berze,zar nije bila prica da je znatno skuplja?
 
Pa dobro kad ce vama biti jasno da nasa soja jeste skupla za lopove i izvoznike a ne za nas proizvodace. Vidite da su nas opajali na kukuruzu pre par godina , sada ce na soji i svi cute svima lepo, tako su jesenas uradili sa repom i nikom nista , oni su pokusali videli su da im to prolazi da mi cutimo pa su nastavili, i tako ce biti dok god se nedigne kuka i motika.:sta:
 
Tenutno, po mojim saznanjima maksimalna cena soje je 42 dinara plus pdv. Šta se dešava na evropskim berzama i koja je prognoza kretanja cene za naredne dane ?
 
31.07.%20CENE%20ZITARICA.JPG
Smesno pa soje nece biti prinosi ce negde i izostati a cena kao da je rodilo vise nego prosle godine
 
Da li su cene na stranim berzama za GMO ili NOGMO ? Mislim da ze razlika vrlo bitna ! ::novac::
 
Nazad
Vrh