Cena Soje rod 2014.g.

Prosle god. na danasnji dan:
Presentation%2005.02..jpg


A danas:
05.02.%20CENE%20ZITARICA.jpg

Sta reci!!!::samo bes::::samo bes:: Meni se cini da u svetu izgleda sve normalno ako se uporedjuje prosla i ova god. a to sto kod nista nije normalno i sto se desava ovo sto se desava mnogo zavisi od nas!!! Razmislite u tom pravcu!!!
 
Pedja-Z -

Molim te napisi tvoje predvidjanje cene soje za naredne mesece (mislim da ovo interesuje i ostale forumase). Takodje da li mislis da imamo sanse da dostignemo cenu od 60 dinara do juna (koliko bese prosle godine)?

Ako uzmemo u obzir devalviranje dinara par procenata do juna i cenu skladista od 1% mesecno, cena soje bi trebala skociti bar 10% da bi imali neki interni racun za dalje cekanje/ne prodavanje iste...
 
Momo bravo,pored svih nedaća koje nas snalaze u našem poslu bar smo slobodni raditi šta nam volja kada vidim ove zaposlene naježim se pod kkakvin su stresom! ja sam radio 26 meseci posle završetka srednje u mlekari Subotica i jedva čekao da pobegnem na studije ,posle takvog radnog "iskustva" nikada nisam poželeo da radim u firmi više.:off_topic:
Kod nas na par otkupnih mesta cena 44 din sa PDV,ko ima kuči dolazi agromil i neka žena iz Perleza plaćaju 47 sa pdv.
 
Malo je nerealno davati prognoze ne u julu nego u bilo kom periodu vegetacije,jedan susni talas u cvetanju i eto ti prognoze.Znate i sami sta sve moze da se iskomplikuje dok kombajn ne izadje iz njive.
 
Nazad
Vrh