Cena Soje rod 2014.g.

Prosle nedelje pazovem u Jagodini jednog odkupljivace ugovorim 2 tone da odvezem psenice po 18,50 rsd.Na vagu izmerimo cekam racun da idem na platim na racunu 15rsd uz obrazlozenje da jehlebnost76 a vlaga 13,40 (u pitanju je simonida pobeda i balaton mesano priblizno iste kolicine).Pre 2 nedelje ista roba primljena kod istog na 17,50rsd sa istim parametrima,tako da ja moju robi odveze u Rekovc u mlin istu sameljem i sve i jednu vrecu sto sam prodao brasno je odlicno ni jedne primedbe nema.E, zbog ovakvih svercera najebacemo svi koji su na njivi i od njive zive.
 
Moj zemljace sale,d pa naso si sa Crepajcima da se ravnas kod njih nije kao kod nas u vukojebini em cene dobre em rodi dobro a kod nas pliva samo tako soja izgleda u vodi jezivo a tek miris mulja da poludis,
 
jos se nagadja cena a sad cemo davati nedelju dana od zadnje vrsidbe u ataru, a da nepisem kad je pocelo, a cena se jos nezna kao da tek sad treba da pocne vrsidba:sta:
 
Da prošle godine je bila ovde malo niža nego tamo . Malo sam dalje vozio , a razlog je bio što su se ovi moji bliži otkupljivači pogospodili pa ne primaju preko 13-14% vlage , u mene vlaga bila 17% , razlog vjerovatno što smo skidali do 3 sata poslije ponoći a bilo i sijerka , inače primjese bile 1.3% naravno pišu 2% .
Zanimljivo , nema GM kontrole , magacioner pita "jel GM soja" , kažem" naravno da nije" , on pita "što ne siješ modifikovanu ", " ovde uglavnom svi siju GM " ??
 
Prodato danas 2804 kg soje u KOMPONENTA Cuprija po 40 rsd 0dbise mi 4%na vlagu i necistocu.Lova garant u utorak ako ne bude na nekom narednom rocistu.Sorta je gostak sadjena 25 maja a koseno pred ovu kisu i vlaga je 16,20%.AAAAUUUU sto sam profitirao ove godine ko zaba na bogojavljenje.
 
Juce natovarena sva soja otisla privatniku za potrebe farme pilica. Sve je tel kel po 42din.
6349b67e5bd8c8df98209b1eab56ac23.jpg
 
To je trenutno najbolja cena koja se za sad krece na nasim prostorima , neka nagadjanja idu ka tome da je vrlo moguce da cena soje u narednom periodu bude cak u padu s obzirom da su znacajne kolicine ostavljene na domacem lageru .
 
Vidim Farm komerc 41,60.Prodao sam nesto soje po 40 dinara vec sam na gubitku a nije proslo ni mesec dana.
 
Nazad
Vrh