Cena soje rod 2013.g.

Do kraja nedelje se kreće punom parom u soju ako bude lepog vremena.
 
kod nas se danas udaralo ceo dan.......vlaga 10-11 primese od 0.9-1.9 a prinos od 1000kg do 1300kg po kj,sutra nastavljamo dalje
 
Ponovo kazem,danas 56 dinara,na vagi kod farme Mistral u Temerinu,razgovarao sa covekom koji radi na vagi.Tu ima vise otkupljivaca.Vlaga oko 13,rod od 500 do 1300 kg po kj.Videcemo sta ce biti sutra,ako bude ovakav rod jeftinija nece biti sigurno.
 
Jutros dvojicu okrenuo telefonom nudim im nesto malo stare soje,jedan nece jer ceka kao novu soju da padne cena a drugi nezna cenu kaze da zovem sutra.Sto se prave blesavi neznam ali rod soje je dosta los kod nas moze 80 % atara da pocne sa kosenjem,rodjak mi doneo malo njegove soje sa titelskog brega sitna da bog sacuva nije uopste dobro nalila prosle godine imao bolju soju na toj istoj parceli.
 
Nudice oni i vise kad vide da soje nema. U Backoj Palanci juce vrsena sorta valjevka, rod 1000 kg/kj. Prosek ce biti malo bolji nego prosle godine, ali su zato inputi veci.
 
Danas sam pričao sa čovekom što otkpljuje i ekstrudira soju kaže da cenu još nezna a prinosi se kreću od 800 do 1200kg/Kj plaćanje čim sazna novu cenu . Cena sačme i griza mu je 75din.
 
Jutros dvojicu okrenuo telefonom nudim im nesto malo stare soje,jedan nece jer ceka kao novu soju da padne cena a drugi nezna cenu kaze da zovem sutra.Sto se prave blesavi neznam ali rod soje je dosta los kod nas moze 80 % atara da pocne sa kosenjem,rodjak mi doneo malo njegove soje sa titelskog brega sitna da bog sacuva nije uopste dobro nalila prosle godine imao bolju soju na toj istoj parceli.
Evo zvao sam danas da mi odgovori koja je cena,stara soja posle cene od 59 dinara kod njega sto je je bila prosle nedelje danas je 40 dinara a nova ce ici kaze po 30 dinara ja neznam za vas ostale ali ako ta cena bude ja moju skladistim a oni neka nadju soju za te pare.Da je rodila 2000 kg/kj pa da razumem ovako neka stoji kod mene
 
Poslednja izmena:
35dinx1000kg po jutru 35.000din-zakup 25.000-100kg vestaka 5.000-50kg semena 3.000-otrovi 5.000-gorivo.........................:udri::udri::udri::udri::udri::udri::udri:
 
Nazad
Vrh