Cena soje rod 2013.g.

366 E = 42822 din = troškovi ulaganja u 1 KJ ::traktor::Sad Ti meni objasni kako si uspeo da imaš čisto 600 E da se i ja malo oparim ??? :ppozdrav:

Jos uvek ne razumem kako je mogao direktan ulaz po kj da ti bude od 366 evra .
Vec sam napisao,ulaz manji od 100 evra po kj,
(http://poljoinfo.com/showthread.php...atarstvu/page10&highlight=obracun+kalkulacije)
Malo vise je ostalo ako nemas arende sam slobodno racunaj.
 
( analiza zemljišta, đubrivo , semenska soja , kvalitetna hemija, ,usluga kombajniranja i setve , folijarna prihrana ) = 266 E :osmeh:
 
Treba mi 1200 kg soje za setvu da nije jako lomljena i da se zna koja je sorta,mislim da nije pomesano vise sorata.Moze i vise sorte ali ukupno oko 1200kg.Kod mene je cena 55din plus pdv,a mi cemo se dogovoriti ako je kvalitetna.
 
mislim da ces po toj ceni tesko naci!dok sam imao prodavao sam po ceni 10-20% jeftinije nego na institutu,zanaci oko 80-90din po kg,sava prva reprodukcija,selektirana,upakovana u 25kg vrece...
 
Kakav je bio virtus? Grunt nekada je paritet išao do 2,2 kg za kilo a da ne pričam šta je sve pakovano.Mislim da je neko i stavio slike.
 
Cene su bas velike,ako je ta cena evo ja cu svoju da selektriram i prodam od 75 do 80 dinara.
 
Evo Sale ja ću uzeti malo save za probu 250-300 kg ,ako ne nađem ovde kod mene,taman kada idem u Šajkaš svratim samo da mi istekne zabrana.
ps valjda je i kupusa ostalo:ppozdrav:
 
Prosle godine sam prvi put sejao Virtus mogu ti reci da sam zadovoljan imao sam za probu 1kj dobio sam oko 1500kg.Par godina sam Institutu prodavao grahoricu oni je upakuju tutnu nalepnicu i ide po troduplo vecoj ceni al jbg sad vise grahoricu ne sejem.
 
Nazad
Vrh