Cena soje 2011

Kaaaze cale da mu je obecana doplata,juce mu isplatili 35pa cekamo za dalje rezultate na zalost ima je malo.
Ovi sto su nam vrsili racunaju soju 33din/kg i nece doplatu za nas redovne platise.
 
Da oni racunaju 200kg/kj,mi juce dobili pare ali nikog nije bilo kuci danas cale odneo i nadobijao popusta u majcinu. :)

Ne znam sta ce ujak bar njega da ubedim da saceka do 38-39to ce biti extra.
 
ja cu jos malo sacekati covek sto meni vrsi oce sve u robi nece nikad pare
 
a jeste culi za becare sto su na njivi odma odvajali sebi u dzakove kad su drugima vrsili, a neki vrsili i po 150 kg a neki i po 50e :osmeh: ... novopeceni bandolejosi ::sramota::
 
verujem da ih ima, al opet to je sramota za obojicu ... jedino ako je taj vec prodao soju na zeleno, pa aj da izvuce makar nesto :osmeh:
 
Znam ko je ali nisam znao da posluje u tvom kraju.
Inace nije mi rod ali korektna firma
Kod nas soja 35 din,ali malo rodila.
Zahvaljujuci forumu ja moju nisam prodao.:osmeh:
 
Nisam stekao utisak da je korektan bar u mom kraju,ubedljivo ima najjaci lobi ovde a ti biraj dal' ces masine,hemiju,djubre,kes ma sta hoces al zato i kamate rastu,znam nekoliko ljudi koji su se opekli na njegovo mleko ali svako sebi bira.
 
Koja firma je u pitanju. Danas bio čovek iz sela kod mene po jabuke i informiše se preko info tima,kaže da su mu javili da je soja u blagom padu. 34,8 sa pdv-om od 8%.
 
Odkud sad ova cena?Meni info tim šalje svaki dan sms i trenutna cena na berzi je 34 bez pdv-a.
 
Ne znam tako mi je rekao,ja nemam gde da proverim mogu samo da mu verujem.
Koliko je bilo prethodnih dana tj jel bio pad cene ili ne?
 
Cena se tu stabilizuvala i ovih dana se kreće od 33.8-34-2 din bez pdv-a.Sad sve zavisi kako koji dan ima ponude i tražnje.
 
Nazad
Vrh