Cena semenskog kukuruza

Kako je krenulo, precu na pioner :osmeh:
 
Nije isključeno ove godine da kod mene dođu na njive Rajfajzenovi hibridi,korektne cene semena korektni prinosi na jesen.:ppozdrav:
 
Surak vec nekoliko godina seje Ulyxe i zadovoljan je prinosima.
Ranijih godina probao sam ga i ja kao i Gasti na parcelama pored Dekalba ali Debakl je nosio pobedu.
 
Zp je uvek bio najskuplji na institutu i kod ovlašćenog distributera (Novi Sad i Kragujevac) dok kod privatnih apoteka cena neće biti veća od 4000-4200din za prvu grupu.
 
Kod mene ove godine NS sa Sonidom...pa kako Bog da ovi ostali sa cenama nisu normalni,dok tretiraš seme mo š ići u materinu,mada i ne sejem toliko kukuruza 10-15kj.Prošle godine u onoj suši ništa nisu bili lošiji ili gori od ovih renomiranih.
 
Zp ima velike cene zvanicne, ali daju jako dobre rabate firmama. Proverite kod lokalne velike firma da vam naprave cenu. Verujem da moze se dobiti 20-30% rabata lagano.
 
ZP će se lokalno kretati oko 4000 din za vreću, stariji hibridi i ispod. Ja vraćam i NS u igru.

Ja na lošijim parcelama na brdu koje skidam u klipu, ako sejem Pioneer treba mi 2.5 setvene jedinice za hektar što je oko 15000 do 16000 din bez tretiranja. ZP i NS sejem uvek redje na takvoj zemlji tako da mi je dve vreće dovoljno, što izadje duplo jeftinije (od 7000 do 8000 din). Na takvoj zemlji u mom ataru u suši nisam primetio nikakvu posebnu razliku izmedju domaćih i stranih hibrida. A ako je rodna godina rode svi lepo.

U ravnici mi je zemlja odlična pored reke, tu je retkost da kukuruz omane, prošle godine u onoj katastrofalnoj suši prosek bio oko 5 do 6 tona kako gde, tako da za tu zemlju pošto skidam u zrnu u izboru hibrida prvenstveno biram one sa malom vlagom u žetvi.

Ove godine sejaću i neki LG hibrid. Promoter kaže da cena neće biti veća od 5000 din po setvenoj jedinici.


A Pioneer od 6500 din ( a čuo sam da će aquamax hibridi kod mene u nekim apotekama biti 7000 din) neka seje Delta.
 
Pionir izbacio iz prodaje za vojvodinu po865 nije mi jasno zasto,to je relativno nov hibrid kod mene imao najbolji prinos ove godine.
 
Nazad
Vrh