Cena semenskog kukuruza

Ne verujem bas da su sve deklaracije objavljene na sajtu. Znam da su prosle godine ubacivali nesto i u martu. A i vidim da fale neki hibridi iz nekih semenskih kuca.
A i ne verujem ja toliko tima sto se javljaju na telefon u Savacoop, prosle godine sam bio tu kad je ovaj gde uzimam seme narucivao seme za mene. Hteo sam tada Konfites ili Balasco, a rekli su mu da ti hibridi ne postoje nikad nisu culi za njih a to im je bila vec druga godina u prodaji. Toliko su informisani o tome sto prodaju.
 
Isto ti je i ove godine,neće biti jeftinije može samo skuplje.
 
Evo deklaracija sa džakova Dkc hibrida koji su mi stigli, da nebude da ima samo starog semena:

b55d9h.jpg

2yywgsp.jpg


fufki.jpg

x9b10.jpg


Ovih deklaracija još neam na sajtu savacoop-a a seme je stiglo od njih...
 
Juče kupio zp555 po 4150din setvena i gledam ima i dekalba 4717 80000 biljaka po 20000din setvena, e sad kako je kod drugih bem li ga.
 
Uf teško je to sve ispoštovati ali no, ima hibrida u prodaji iz 2014 i 2015g konkretno pišem o zp hibridima (gledao deklaracije) i to me baš neinteresuje a sačekaću malo da dođu i druge partije semena pa ćemo videti kakvo je stanje i tako delati, što se tiče cene semena mogu ga nabaviti baš povoljno ali nebih da se kockam, seme ima samo jednu šansu.Inače sinoć posejan ogled ovog zp555 pa će vidimo kakvo je stanje.
 
Uf teško je to sve ispoštovati ali no, ima hibrida u prodaji iz 2014 i 2015g konkretno pišem o zp hibridima (gledao deklaracije) i to me baš neinteresuje a sačekaću malo da dođu i druge partije semena pa ćemo videti kakvo je stanje i tako delati, što se tiče cene semena mogu ga nabaviti baš povoljno ali nebih da se kockam, seme ima samo jednu šansu.Inače sinoć posejan ogled ovog zp555 pa će vidimo kakvo je stanje.

Sale gde uzimaš seme ja hoću ove godine da probam ZP427? Na koliko cm ga seješ?
 
Parcela je na površini Nisove kante SAE 15-40 desetlitarsko pakovanje a setva obavljena sa sejalicom svojeprsnonabijalo na dubini 5-6cm i razmak zrna 3-4cm i zaliveno (prihranjeno) sa česmušom iz vodovoda.:osmeh:

Radoslave obično uzimam kod Rodića ili hemoslavija a 427 sejem na 21cm (ako ima odgovarajuću klijavost) a može i češće (tvoj izbor) a najbolje je da seješ ono što si već sejao i ono u šta si siguran.Posej jednu setvenu za probu na istoj parceli sa nekim drugim pa ćeš videti i razliku i znaćeš za ubuduće šta ćeš i kako ćeš.Nezgodno je nekog savetovati šta da poseje ali no.
 
Nazad
Vrh