Cena psenice rod 2015. god.

Pa neće da ti kaže. :osmeh: Ja i nemam pšenice, zvao ga za kamion da pitam pa usput pitao za cenu. To je bilo juče doduše.
 
Ma ne :osmeh: nego meni treba kamion za ponedeljak. Otkazali mi ljudi u 5 do 12 pa tražim i pitao jer su mi njegovi ranije vozili. Ima 30 kamiona i kaže fali im još 5. Sezona.
 
Ja sto sam nesto nakosio usluzno dva dana prosecan prinos je izmedju 2500 i 3000 kg po jutru.Kod nas je jako malo psenice zasejano i zetva je gotova.Ja je takodje nisam sejao,ali ako vam sad neplate oko 20 dinara minimum,nikad ni nece.
 
Kada sam cuo juce da je Barisic izasao sa otkupnom cenom od 17,5 din/kg jasno mi je bilo da ce cena jako brzo premasiti i neke za nas neocekivane visine Malo pojasnjenje za kolege forumase,on je vlasnik firme koja obradjuje 5-6 hiljada hektara i prethodnih godina otkup ih uopste nije zanimao a otkupnu cenu nikada nisu znali ni po zavrsenoj zetvi a sada je nesto namirisao ili ima podatke o velikoj uzlaznoj ceni psenice pa su reagovali tako brzo u ovoj zetvi.
 
Nije ni čudo što nema pšenice bar ovde kod nas , nije samo ekonomija u pitanju . Evo ja npr da sam znao , ili bilo ko drugi kod mene , da će cijena biti dupla nego inače , nebi uspio posijati jer vremenske prilike nisu dozvoljavale .
 
Dajte savet za nas koji smo ovrsili sve. Da li prodati ili ostaviti na čuvanje? Ja ne znam cenu još uvek a imamo oko 2.5 vagona.
 
Kada sam cuo juce da je Barisic izasao sa otkupnom cenom od 17,5 din/kg jasno mi je bilo da ce cena jako brzo premasiti i neke za nas neocekivane visine Malo pojasnjenje za kolege forumase,on je vlasnik firme koja obradjuje 5-6 hiljada hektara i prethodnih godina otkup ih uopste nije zanimao a otkupnu cenu nikada nisu znali ni po zavrsenoj zetvi a sada je nesto namirisao ili ima podatke o velikoj uzlaznoj ceni psenice pa su reagovali tako brzo u ovoj zetvi.
možda vraca dug robnim rezervama:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh