Cena psenice rod 2015. god.

Pa šta bi značilo ? Ponekad Rusi kad vide da im fali pšenice za domaću potrošnju zabrane izvoz a oni su medju većim izvoznicima , nakon toga dabome cijena u svijetu ode gore , manje-više.
 
Necu ni da zovem mog skladistara u vezi ni psenice ni kukuruza. Cene su uzas i na ove cene i da prodam nema me nigde. Nek stoji i nek ceka.
 
Ja danas prodao po 17,5 din, skladištar mi reče da cena ide još dole,a cena veštačkog đubriva ide gore jer je vezan za evro,a evro sve više jača.Nisam imao nešto puno na lageru pa nisam puno izgubio,ali opet sam izgubio,jedina mi je uteha to što sam sačuvao pare inače bi se već davno potrošile.
 
Ja danas prodao po 17,5 din, skladištar mi reče da cena ide još dole,a cena veštačkog đubriva ide gore jer je vezan za evro,a evro sve više jača.Nisam imao nešto puno na lageru pa nisam puno izgubio,ali opet sam izgubio,jedina mi je uteha to što sam sačuvao pare inače bi se već davno potrošile.
Isto razmisljamo Marko, prezivele su pare i sad ce se potrositi za kupovinu AN-a i UREA-e! :osmeh: P.S. Javio mi brat da je video obracun i da smo 500-600 dinara u plusu u odnosu na prodaju odmah posle zetve..
 
Takodje realizovao danas lager po 19,4. Bilo i 19,8. Kod drugog skladištara 18. Nema više džaba čekanja. Sve je svakako moje, pa sad koja je cena, neka je.
 
Mlin Banatski klas Bavanište. Moja pšenica se tamo nalazila na lageru, ne znam da li je razlika u ceni ako se pšenica dotera sa strane. Ali, svakako primaju i kupuju pšenicu i sa strane. Kontakt 013752143.
 
Nazad
Vrh