Cena psenice rod 2014.g

Znam talianu al tada im je to bilo objasnjenje,al sto se tice cena brasna ,vidi primer kako siptari kupuju.Oni ne kupuju svako za sebe neg imaju predstavnika koji kupuje za njih ,i taj obidje sve mlinove i kaze potrebno mi 2 hiljade tona brasna i ko mu ponudi najbolju cenu od njega kupi,oni su organizovani a ne ko mi.
 
Verovao ili ne svi ovi koje sam naveo su bili šiptari. Objašnjnje je jednostavno,verovatno si ti u pravu ali to ne važi baš za sve jer ih ima mnogo i raznih kapaciteta.
Ova trojica sa kojima sam ja sarađivao imaju "mali" kapacitet 10 t,50t i 120 t mesečno ovaj sa 50 t trenutno nabavlja po 40 din rekao sam mu da je u DIS-u najeftinije brašno 38 din. Ne mogu da kažem ,možda je i lagao ali ne verujem. Imaju problem sa kontinuitetom kvaliteta jako varira zato moćda i plaća više ali preko cele godine ima isto brašno.
 
Ja imam onaj aparat za pravljenje hleba i u zavisnosti od recepta za kilu hleba ide 500-600g brasna, a ovi hlebovi sto prave pekari nemogu da se porede sa tim hebom jer su puni vazduha i da bi se posteno najeo treba da pojedes pola hleba za jedan obrok, tako da je pitanje kolko oni brasna stavljaju po hlebu...
 
LjAJIĆ: NEMA RAZLOGA

POTPREDSEDNIK Vlade Srbije Rasim Ljajić izjavio je u četvrtak da hleb „sava“ neće poskupeti, jer, kako tvrdi, nema razloga za to.

- Sigurno neće biti poskupljenja hleba „sava“ - rekao je Ljajić. - Kratkotrajni rast cene pšenice nije razlog za poskupljenje. Ako bude potrebno, reagovaćemo i iz Robnih rezervi. Ukoliko cena pšenice bude visoka, biće omogućen uvoz te vrste žitarice. Razgovarao sam sa predstavnicima dve pekarske industrije i jasno sam im predočio da nema razloga za poskupljene te vrste hleba.
Novosti online
 
Da, ali evro je skocio... Ali samo me interesuje gde je to silno zito, iz tog rekordnog proseka prinosa ovogodisnjeg? Sta ima u tim nasim robnim rezervama, koje kolko cujem malo malo neko pokrade? I sto se nije reagovalo otkupom psenice u robne rezerve kada je zito bilo u zetvi bud zasto a po toj ceni otprilike da su mlinari i pekari imali ekstra profite? Kad treba ja da zaradim onda drzava da reaguje, a kad treba ta mafija da zaradi ekstra profit onda nista a???
 
U zetvi zito je vec islo u izvoz. Nama platili 18, a izvozili ga za koji dinar vise. Sad ce ga uvoziti,platice neko smece tipa lom ili los kvalitet i opet zaraditi koji dinar vise. U oba slucaja su u pitanju iste firme. Tako to kod nas funkcionise.
 
Pošto mi nismo sposobni da proizvodimo BESPLATNU pšenicu, poljoprivredu treba privatizovati i dati stranom investitoru koji se bolje razume u ratarsku proizvodnju.:ppozdrav::ppozdrav:
 
Gde to da radimo.Jednostavno drastično smanjiti površine pod pšenicom i sejati što bi se reklo samo za 'leba i to u kontinuitetu.Ne zelene se nešto preterano atari ove godine.
 
Do juce kad je zito bilo 18 din niko nije posecivao teme vezane za psenicu,a sad kad je cena u brzom porastu svima zanimljiva tema i svi bi sad da poseju psenicu ali kasno.
Kad pogledam temu o psenici,pa to nema ni 50% posejane psenice kao prosle sezone.Kod mene u selu i okolini posejane povrsine pod psenicom prepolovljene,svi kazu neisplati se,kazu vise se isplati sejati kukuruz....bla,bla,bla....

- - - - - - - - - -

Do kraja novembra 23+pdv
Kolega na ovo tvoje predvidjanje vecina uglednih poljoprivrednika s foruma se smejala,al ko se zadnji smeje......

- - - - - - - - - -

Al 2015.........................
Jos nije 2015 a cena ode gore.....................sta ce biti te 2015...........
 
Nazad
Vrh