Cena psenice 2016

Ma kako da ne. Baba snila ono sto joj bilo milo ..... Sve je to jos zelena trava doma mog....
 
Moja slobodna procena 16-16,5 odokativna. Pomeranja tek u oktobru

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Tesko da ce biti pomeranja cene nove.
Prosle godine sam dobio takvu info. od jednog strucnjaka za medjunarodnu trgovinu poljoproizvodima,ali eno psenice jos na lageru ceka bar 18din.
 
Kao sto ce cena psenice u zetvi pasti za 3 din. u odnosu na sadasnju cenu, tako ce i kukuruz na jesen pasti za nekih 5-6 din!!!
Sve to treba strojiti!!! Banda pokvarena!!!
 
Pitanje je sta ce do kraja biti.
Te bolesti, te insekti, videcemo kako ce roditi.
Nego jel planirate nesto ostavljati ili sve prodati u zetvi?
Ja je mislim prodati krajem avgusta.
 
Cena od 13-14 dinara uopste nije losa za one koji ce imati prinos preko 10000kg po hektaru.Ovde je na forumu puno takvih koji to ocekuju.
Realno nekima na ovu dobru godinu za psenicu nece pomoci ni 20rsd po kg da bude.
 
Prinos ce se videti kad se skine, evo veceras najavljuju nevreme (grad(led) i oluje) a sto se tice cene sve ispod 17din je neisplativo
 
Cena od 13-14 dinara uopste nije losa za one koji ce imati prinos preko 10000kg po hektaru.Ovde je na forumu puno takvih koji to ocekuju.
Realno nekima na ovu dobru godinu za psenicu nece pomoci ni 20rsd po kg da bude.
....voleo bi da vidim kalkulaciju svih ulaganja da bi stigao do takvog prinosa, pa onda da polemisemo o ceni od 13-14 dinara......
licno smatram da i nece bas biti neka rekordna godina gledajuci njive u mom okruzenju...ima dobrih zita, ali koja su kasnila sa setvom nisu bas za diku....
 
Cena od 13-14 dinara uopste nije losa za one koji ce imati prinos preko 10000kg po hektaru.Ovde je na forumu puno takvih koji to ocekuju.
Realno nekima na ovu dobru godinu za psenicu nece pomoci ni 20rsd po kg da bude.

Šta sam ti ja skrivio,da me prozivaš i podsmevaš mi se u svakom drugom tvom postu?
Moja OČEKIVANJA što se prinosa tiče jeste 10t/ha,ulaganja su velika,rizici još veći! Cena svaka ispod 18din je SRAMOTA za ovu državu,iako direktno nema veze sa tržišnim cenama,ali itekako ima direktno veze sa pojedincima,koji se godinama igraju se cenama na ovim prostorima
 
Danas sam cuo da je jedan poljoprivrednik iz sela prodao par vagona zita u zeleno po ceni od 14 din...Informacija je rekla kazala...
 
Šta sam ti ja skrivio,da me prozivaš i podsmevaš mi se u svakom drugom tvom postu?
Moja OČEKIVANJA što se prinosa tiče jeste 10t/ha,ulaganja su velika,rizici još veći! Cena svaka ispod 18din je SRAMOTA za ovu državu,iako direktno nema veze sa tržišnim cenama,ali itekako ima direktno veze sa pojedincima,koji se godinama igraju se cenama na ovim prostorima

Si ti luddddd.Meni prvom su bili iz jedne semenske kuce i predvidjaju prinos Sobreda od oko 10000kg ukoliko sve bude OK.Ja sam u psenicu ulozio vise nego ikad i vise nego u bilo koju kulturu do sada.
 
Ondakk izvini,stekao sam utisak,čitajući tvoje postove,da me onako podmuklo podje...bavaš i podsmevaš! POGREŠIO sam izgleda! :ppozdrav:
Jel Marko bio?
 
Nazad
Vrh