Cena pšenice rod 2023

Kome si prodao? 20.4 pre 2 nedelje nerealna cena za obicnu psenicu
 
Ух, пази да не успеш да деморалишеш оне који су већ деморалисани. ;)
 
Psenica od velikih igraca ce se resiti, mali ce izvisiti. Pod male mislim na ogromnu vecinu nas. Lagana okuoacija obradivih povrsina. Psenica ce biti otkupljena ispod cene jer vecina nema nikakvo resenje. Na zalost, al neko nas planski pljacka na fin i kulturan nacin, a mi kao prasici pred praznike.
 
Treba ona samo on neće po ovim cenama da proda, malo teško podnosi kocku, svi smo izgubili, ćutiš i teraš dalje.
 
Sad su otkupkjivaci cistili lager u zadnjih mesec dana.
To sto su mali predali za dug nije dugmetom otislo u Italiju, tu je kod zadrugara uglavnom bilo.
 
imaju itekako problem

zbog toga i cena pada

bice vrlo zanimljivo
u decembru smo se zajebavali bice 12-14 din novi rod sto sada nije daleko od istine
 
naravno da izvoze,trgovina nije stala

pitanje je samo cena kojom trguju


pisao sam prosle godine kod nas gebi kako je prosao
naravno nece propasti ali je u minusu dobrom i naravno nama nece placati neku dobru cenu na otkupu
 
Zaduži pa vladaj, može im se kako hoće ovde u srbiji. A daleko od toga da je u svetu hrana jeftina, pola planete nemože ni da je priušti....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pre neku godinu bilo je reči da je vreme jeftine hrane prošlo i da više neće biti pada cena. Otkud sad ova situacija?
Glabalna mafija na delu, glavna fora im ukrajna, tamo se ratuje dve godine, pola zemlje minirano i razruseno, vecina muske populacije mobilisano ko vozi te traktore pitam se, ta roba koja i dolazi odatle budjava i jako losa.
Neko ekonomski rat svetskih razmera pa i preko nasih ledja izmedju ostalog....
 
Nazad
Vrh