Cena malih prasića na tržištu

Постоји идеја код пар њих и на путу су да реализују, објекти који су били за тов јунади преправити за тов свиња. Наравно прасад из увоза да не пишем свемирци. А то је држање на слами или стељи. Тако нешто постоји у ђурђину, који пролазе путем могу да виде како то изгледа.
To je bilo kod Urosa Davidovica mislim, daju im se rol bale a hranilice na lancima da se mogu dizati kako prostirka raste. Ako je to to. Izgledalo je zanimljivo, steta sto nisu prikazali kako izgleda na kraju tova
 
Била 420 динара и почело оно класично померање утовара, биће за два дана... Вероватно има и до тога да стижу прасад од нових произвођача, сад им се исплати.
 
Da postavim ovde pitanje ,posto se slabo razumijem u tematiku. Kako hranite krmace dojilje , sta od hrane i dodataka preporucujete? Oprasena je prije 5 dana . Ja sta sam nacuo da im je masnoca najbitnija tj kukuruz. Jel ima premiks koji je dobar i sta je najvaznije?
 
Имаш ли негде у близини продавницу сточне хране? Ако имаш узми готови концентрат за крмаче дојаре. Ако немаш, онда супер концентрат за с-1 (16% протеина). Може 60% кукуруз 10% јечам 10% сточно брашно и супер 20%. али не премикс него супер концентрат.
 
380 nakupac Čantavir za klanje. Dosta njih me zove i nude cak i manje od tog. Sta je u ostalim krajevima

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
bruka


desava se upravo ono o cemu smo govorili u temi
nabijanje cene(posebno ovo pre nekih 20dana uzima danak)

slobodno pogledajte i poruke iz februara,marta,aprila
sve sad to dolazi na naplatu
 
....a o tome da se ne nadamo do decembra povecanje cene da ne pricamo. Zadrzi li se ova cena oko 400 bice dobro. Uvek moze gore. Ni ono nije realno billo.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
pa realno cena jecma i kukuruza je poprilicno otisla gore(iako to ima vise veze sa tovljenicima)

ovo je ozbiljan pad cene za veoma kratko vreme

na samo 20 komada razlika je 50k dinara prosecne tezine prasica,ozbiljna svota
 
Па ко рачуна да ће свака тура бити 500 динара и да ће се обогатити од пар тура биће јако разочаран.
Уложено х 1.3 и то је зарада. И тако направиш план за пар година ако мислиш да радиш озбиљно, имао 2-3-5 или 50 крмача. Коме је мало чарапу на главу и у банку...
 
Nazad
Vrh