Cena malih prasića na tržištu

Ko je prodao prodao sad nude I za 450 al nikome ne treba

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Jesi ti prodavao u pola cene ili kako?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Nisam prodavao niposto,a sad je pitanje sta je to upola cene,trazili su za prase od 10kg 100 evra a sad moze da se slika sa njim

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Kupac i prodavac diktiraju cenu, ponuda i potraznja, nema ljutnje, ja sam nudio 570 neko me je poklopio sa 630 prodavac kaze trzisna cena ja nisam mogao da platim al kad bude lose takodje trzisna cena.
E sad ima ono stalna saradnja gde sam ja mom dobavljacu prasadi placao 50 din vise kad je lose i uzimao prasad kad mi i ne treba da mu napravim mesto pa ih spustim u obicnu supu a bilo je kad su svi vristali skupa cena a on meni proda prasas 50 din jeftinije i imam sigurnu prasad ne moram da vitlam
 
@BARBULA
Znam da si nagrabao ove godine sa svinjama, zao mi je svakoga ko je prosao kroz to.
Bez obzira ne treba biti zavidan na nekog ko je iskoristio lepu priliku da zaradi.
I ja kupio prase po 600din jer su moji mali da koljem za slavu...
Imam 27 kom i pitanje koja ce cena biti za mesec dana.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zbog te zavidnosti nam je tako kako je.
Kada nisu imali cenu i bilo ih u izobilju, niko nije bio zavidan, čak su krmačare smatrali za budale jer rade taj posao ni za šta.
Sada su zavidni jer isti ti krmačari budale što ih je malo ostale traže tržišnu cenu jer robe više nema u izobilju.
Kome je skupo, neka zapati krmače i imaće prasice i za sebe i za prodaju.
Komšije prošle godine nisu od mene kupovali prasice za zimsko klanje, jer su im bili skupi.
Sada kada prasice ne prodajem, pitaju da li bi im prodao koje prase, nemaju gde da nađu. Za cenu uopšte ne pitaju.
 
ovo sto kaze Barbula je skroz u pravu

totalno je ne normalna cena prasica i takve oscilacije

kupiti za jedno prase-tovljenika je kriminal

da se razumemo takodje prodajem prasice ali oscilacije nisu normalne i razlika cene prase-tovljenik ludilo
 
Cena jeste astronomska, ali to je tržišna cena.
Lule, uopšte nemoj da ulaziš u diskusiju, znamo da ti skoro pa poklanjaš prasice jer si dobar čovek.
 
Cena jeste astronomska, ali to je tržišna cena.
Lule, uopšte nemoj da ulaziš u diskusiju, znamo da ti skoro pa poklanjaš prasice jer si dobar čovek.
hahahaha,duhovit si u pm

prodajem na otkupu u cantaviru kao i vecina odavde iz okoline i cena kolika je tolika je

nazalost mi o tim cenama o 600din ovde mozemo samo da sanjamo
 
Nisam zavidan niti ljubomoran samo treba biti malo realan. Imao sam nekad I 30 krmaca i znam sve sta je to i kako je ako da bog imacu opet ali ove cene su ludilo,nekoliko njih iz Kraljeva su pre dva meseca kod nas kupovali male prasice od krmace i placli ih i po 11000 misleci da ce da razlepe pare a sad ima ih jedan nudi na oglase ima jos 200 kom koje nije prodao po 430 din

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nisam duhovit, već je to činjenica.
Pokušaj da prodaješ preko fejsbuk stočarskih grupa, ne moraš davati lokalnim otkupljivačima.
 
U Cantaviru se slabo trguje na otkupu jer nakupac ima mnogo upisanih a mala potraznja. Cenu nisam cuo a mogu i mislit. Ispod 500

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
I za tu prodaju treba imati osecaj kad,sta i kako,ko ima 10 praseta moze kako hoce da se zeza a ko ima 100-200 komada ako ne upeca pravi trenutak moze da se slika,nije to drvo pa neka stoji u cose i ceka vec treba da se neguje I hrani i raste svaki dan

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Kao i u svakom poslu dok nekom ne smrkne drugom ne svane. Ko je imao strpljenja i sreće svaka čast ali realno za običnog čoveka prase je bilo preskupo.
 
Na ovu cenu žitarica su i mašine pre 5 godina bile mnogo jeftinije.
Ne vidim da se žalite mnogo na cenu i prilikom kupovine mašine ne tražite "realnu" cenu.
 
Po meni i cena od 400-450 din trenutno je sasvim ok. Nego su mnogi sada navili na nerealne cene. Na ovu cenu zitarica prasici su bili 200-250 din pre 5 godina.
tacno

cena od 520-550 din je bila vise nego odlicna,sve preko toga ludost al svaka cast ko je uvalio i prodao za toliko

sve do 450din da bude-sasvim zadovoljan
 
Nazad
Vrh