Cena malih prasića na tržištu

Ja imam 10 kom sto sam uzeo za tov, sad su na 25-30kg.. Mozda mi pametnije da ih prodam
Nije pametnije, utovi to ako imas svog kukuruza i vremena kod nas u selu nema tovljenika i krece im se cena od 300 do 400 din kg za komade od 150-200 kg...
Bolja im cena nego kukuruza trenutno...
 
Brzo se to kod nas promeni...
Par kontingenata uvoznog "mesa", plasiranog " u tajming", i ode cena nadole...
Malo smo mi tržište, a više puta dokazano, jeftinije uvozno (dampingovano) je bolje...😶
Ko god se vodio razmišljanjem, jeftini inputi (npr. kukuruz), skup krajnji proizvod (svinče), taj se zaj***eb'o...
I kratke smo pameti, koliko je samo puta dolazilo do uvoza zaklanih, a smrznutih, od ko zna kada, prasića, i jeftinijih, a u vreme praznika, kada su Slave, ili Nova Godina i Božić...🤔
 
Brzo se to kod nas promeni...
Par kontingenata uvoznog "mesa", plasiranog " u tajming", i ode cena nadole...
Malo smo mi tržište, a više puta dokazano, jeftinije uvozno (dampingovano) je bolje...😶
Ko god se vodio razmišljanjem, jeftini inputi (npr. kukuruz), skup krajnji proizvod (svinče), taj se zaj***eb'o...
I kratke smo pameti, koliko je samo puta dolazilo do uvoza zaklanih, a smrznutih, od ko zna kada, prasića, i jeftinijih, a u vreme praznika, kada su Slave, ili Nova Godina i Božić...🤔
Upravo tako.
 
520 nakupac placa,okolina subotice. Cena ide u nebesa,dosta naslova se moze citati juce i danas gde stoji da ce ici oko N.G. i do 700. Pitanje je da li ce se trgovati po toj ceni i na veliko ili samo na komad.

Послато са SM-A546B помоћу Тапатока
 
Biće prvo dogovor 300 din kg a na kraju kad ode puj pike ne važi, nije ti 56% mesa nego 50%, plaćamo ti 260 din umesto 300...
A mast nikad skuplja spram zive vage. :D O cvarcima da ne pricam.Mangulice na ceni,sama masnoca,al Mangulica nece da jede industrijski "savremeni" koncentrat.Tu pricu o mesnatosti guraju jaki lobisti koji proizvode koncentrate.Isti vise nisu ko nekad.Nekad je bio akcenat na proteinima i zdravim hranjivima,a sad za zdravlje niko ne pita,samo da je zarada sto veca i da se sto brze uhrani.Ne kazem da genetika nije odradila svoje,al ako se najkvalitetnije prase hrani po recepturama od pre 30 godina (zdravim) tov je duzi cca duplo.Ti "superkoncentrati" vezuju vodu za misice.Znaci za meso.Ne mogu isti da naprave da se vezuje za mast.Zato je medijska kampanja na mesnatosti.A sto je ukus drveta i sto sve vrste mesa lice jedna na drugu nema veze.To me podseca na pricu da krave prde i podriguju bas u vreme kad su napravili vestacko mleko.Dosad nisu to radile i nisu ugrozavale covecanstvo iako ih je bilo visestruko vise.Moje licno misljenje je da ce doci dan kad ce se traziti da meso bude protkano masnocom.To ce biti reper da je zdravije hranjeno.E tad ce cena biti drugacija.A Mangulica je Bogom dato stvorenje koje nece da jede tu njihovu prevaru od hemije.Zato je i na ceni.Svedoci smo da pas pojede lepinju a nece pljeskavicu il kobasicu.Razmisljajte u tom pravcu.
 
Moje licno misljenje je da ce doci dan kad ce se traziti da meso bude protkano masnocom.
Ovo vec se trazi odavno kod govedine
be55fa_dc75240cd4094d7b835bf762414271f4~mv2.png

Ovakvi prosarani komadi dostizu astronomske cene
 
Nazad
Vrh