Cena malih prasića na tržištu

Kod mene u selu ima preko 10k prasica. Do sada cene su isle od 240 pa navise, trenutno su nekih 270 prosek.
 
Kod nas ne moze se pronaci prase za klanje.uglavnom neki traze 300din ali preko 30kg imaju.

Inace za tov sa farme, od 350 do 375+ pdv i sve je prodato do sredine marta.
 
У мојој околини знам да је дошло око 100 назимица преко субвенција али код великих играча. Та газдинства већ дуги низ година имају сталне купце. Моје мишљење је да ова субвенција неће имати за последицу велику понуду прасади и пад цене,као што је један члан писао из разлога што су та газдинства крмаче без порекла продали у кланице и узели чисту расу и ф1 за тов. Кад се црта подвуче биће можда и мање крмача него прошле године. У децембру су се крмаче за клање продавале од 140-155 динара.
Традиционално после православног божића цена пада скоро па сваки дан. Сада тога нема. Као и да су товљеници у фебруару и марту најјефтинији и да их нико неће. Опет ове године за сада тога нема.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Prasadi nema, mi smo od novembra rezervisali farmu sad za 20januara i ta ista farma mesecno 2000kom prodavaju i cena je preko 410din i sva prasad su rezervisana do aprila.
Znamo svi da je otkup 250 i vise dinara ali to se ne isplati uzimati ni za 100din.
 
Kako se nekom isplati uzeti prase po 410rsd? Pa sve i da ga ne moras raniti do prve klase , opet se ne isplati.
 
Prasadi nema, mi smo od novembra rezervisali farmu sad za 20januara i ta ista farma mesecno 2000kom prodavaju i cena je preko 410din i sva prasad su rezervisana do aprila.
Znamo svi da je otkup 250 i vise dinara ali to se ne isplati uzimati ni za 100din.
Nije mi nikako jasna ta tvoja matematika,jedino ako ti prasici sa farme rastu od vazduha

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nije mi nikako jasna ta tvoja matematika,jedino ako ti prasici sa farme rastu od vazduha

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ni meni nije bilo jasno dok nisam probao :) Al iskreno kazem bas.

Ovo sto je cena 410din to je cena sa pdv, a meni je pdv odbitka stavka.I pdv kad prodajem imam 10%.

Ali ja ne gledam da racunam i stavim na papir vec samo da su mi objekti puni i da se vrti jer ako pauziram tesko se dignem posle.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh