Cena malih prasića na tržištu

Kupovao sam danas za tov. Ceba 250 do 260

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Juce Sremac kupovao u Zrenjaninu po 3600rsd kom prosek 7,5kg,a sutradan kaze u Beceju uzimao po 3850rsd kom 8-9kg pa racunajte cenu,inace ja sam dogovorio cenu 280-300rsd/kom za 10 dana.
 
Ja sam cuo da je kod Pozarevca u okolini na onaj nocni vasar 220din ponuda velika potraznja nikakva


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas u petak na pijaci 280 dinara.Ponuda odlicna,potraznja mala.Dosta vraceno neprodato da ne bi dati u bescenje.
Situacija napeta...
 
Taman kad se odustane od proizvodnje prasića, cena ode u ludilo. Onda mnogi ostave krmače i krenu u proizvodnju a cena zatim padne do ludila i proizvođač može da se besi. Jutros na Jagodinskoj pijaci gledam pripremu za višegodišnji minimum cene. Prodavci vuku za rukav i nude ispod 200 a kupca nema.
Možda vam se neće svideti ovaj post, ali je informacija prava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve preko 250 din/kg je dobro,dobro da su jos uvek na ceni.Ovde od 15-20 kg po 300din. i to se sve brzo rasproda.

Da budemo malo iskreni, kad je cena bila 150din/kg nije bila korektna takodje ni cena od 300+din isto nije korektna,najbolje bi bilo da cena bude izmedju 230-250din tu bi bilo obostrano zadovoljstvo.
 
Iz mog ugla vidim i cujem dosta poznanika uzimaju krmace. Sto zbog zemlje sto zbog podsticaja drzave. Bice prasadi za novu godinu samo biraj cenu i kolicinu.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh