Cena malih prasića na tržištu

Kod nas "tezi" prasici preko 25 kg 130,a tovljenici danas 130,a sledece nedelje ce i da ih predju.

Koliko se secam samo je jos jednom bilo ovako kad su prasici bili 70-80,a tovljenici isli po 90-95.
Post je spojen: [time]1280927210[/time]
_________________________________________________
galic je napisao(la):
Mater mu j ... bem :zli: :zli: :zli:

Kod mene 120 din! Pa koji je to k..?


Sombor i okolina.



P.S Nije mi jasno Maticu,covek mi je bio iz okoline Mitrovice? Kome ih prodaje kad je meni platio 120?? a kod tebe 100?

Da li sabac? ili?

Nisam vise pametan.

Ne prodaje ih nikom verovatno,vec kupuje za sebe da ne placa svercerima.Dosta ljudi iz mog kraja ide i kupuje sa autom i prikolicom prasice,a drze po par stotina tovljenika
 
Da,e tovljenici kod mene 120,sa 90 na 120,iskreno mi je drago zbog tovljaca :cool: :bravo: Hvala Bogu.

A kupaca puno selo tj.nakupaca svi traze prasad a cena 120 mada ljudi ne daju sad... Nesto se desava neka jebanja ce biti,

P.S Bojim se da prasad ne odu sa cenom nebu pod oblake,jer ni to nece valjati.
 
Ne znam šta je u pitanju ali cena i dalje ne promenjena.Drugarov tast trenutno ima oko 70 prasadi za prodaju,za par dana prasi mu se još 10 krmača i ne zna šta da radi jer kupcima koje je snabdevao ne treba.Lokalni mesar se kad moram da kažem izdrkava i j... uzduž i popreko pa je dosta njih odustalo uopšte od prodaje njemu a šta će biti dalje ne zna se.
 
galic je napisao(la):
Da,e tovljenici kod mene 120,sa 90 na 120,iskreno mi je drago zbog tovljaca :cool: :bravo: Hvala Bogu.

A kupaca puno selo tj.nakupaca svi traze prasad a cena 120 mada ljudi ne daju sad... Nesto se desava neka jebanja ce biti,

P.S Bojim se da prasad ne odu sa cenom nebu pod oblake,jer ni to nece valjati.

Upravo se desava ono o cemu sam govorio ovde pre nekih sest meseci
kad su tovljenici bili 80-90 a prasici 180-200.
U normalnim drzavama (ne nasoj) kad dodje do ovakvog poremecaja na trzistu,
razlog pad kupovne moci,kriza itd, kad cena tovljenika pada ispod
ekonomske isplativosti proizvodjaca, drugim recima nagomilava se a ne trosi,
drzava mora da reaguje
otkupom da se ne bi desilo ovo sto se desilo.
Sad imamo potpuni apsurd - debele svinje i prasici ista cena.
Nemaju ljudi vise motiva da tove svinje- ko je lud?
Sad imamo nenormalnu kolicinu prasadi koje neko treba da otkupi! KO?

Verujem da je ovo jasno kao dan svima koji se bave ovim poslom i ne bih zeleo
da zvucim kao neko ko je izmislio rupu na saksiji ali prosto moram nesto da kazem
povodom ovoga.

I ne sekiraj se Galicu bice cene za mesec dva
nema logike da ne bude.

Pozdrav!
 
Veruj mi da me vise brine taj nenormalni skok cene prasadi sta da odu na 200 din? Sto ti kazes ko ce ih kupiti,mozda zvucim ludo sto ne zelim veliku cenu ali bolje bi bilo da je normalna.

Iskreno mislim,ljudi bi tovili,i nebi bilo problema a ovako :nono: neznam sta ce biti.
 
Sledeca tura prasadi ide za Beograd,1 deo u skupstinu,jedan kod Gospodina Ministra,1 u knez Mihajlovu...

Barem cu biti u svim novinama 1 dan a nekoliko u zatvoru. :udri: :udri: :zli: :zli:
 
nemam reci sta da kazem,slaba ponuda i isto tako slaba potraznja,
cena od 130 do 150din/kg.
 
Nazad
Vrh