Cena malih prasića na tržištu

U subotu na pijaci u Svilajncu u ponudi nije bilo prasadi. Potencijalnih kupaca bilo oko 50, svi se okretali raspitivali licitirali cenu. Garantujem da je bio neko sa par dobrih otišli bi za lepe pare.
 
Koja je cena prasica sa prosekom od 25-28kg na veliku kolicinu?i ko prodaje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne da im se...:osmeh:
Pa ko bude tanjih živaca...:cool:
U susednim selima na komad-dva traže i 250 po kg,a bogami neki i 300, onako s visine i, kao, pa šta se isčuđavaš i kolutaš očima...
Samo se bojim da im se ne obije o glavu...
Alav smo, bre, braćo narod, ne kažem da prasiće treba dati u bescenje i za tepsiju ribe, ali kad cena skoči (i preskoči), pa dostigne (i prestigne) neku (nazovimo) realnu lestvicu, treba prodati, a ne kalkulisati i (opet) "čekati cenu"...
Takvi je neće dočekati...
 
Jbg,skoro pa je tako al nakupci spustaju cenu od besa i alavosti a narod ogladneo za ove dve godine sto nas jebu sa cenom pa i iz inata i revolta dize i vise nego sto treba u fazonu ko ih j..e dosta su oni nas,sad malo mi. Kod nas veci 200-230rsd/kg a mali 230-250rsd/kg.Jedan zove pita za manje jel moz za 200,reko moglo u protekle dve godine sad nemoze,pa dok traje nek traje,kazu uvezli iz HR tovljenike.:cvetic:
 
Ljudi koja je cena ovde kod nas u sremu? Nesto cujem da su prodavani prasici po 230-250din. Ja sam moje prodo po 190 kuci, danas cujem ta cena kad sam moje prodao ko koga tu j..e?
 
Nazad
Vrh