Cena malih prasića na tržištu

Ajde Grujo sta ti je , covek ima i on za prodaju pa je dobijao nesto i hteo da vidi jel to realno sto je dobijao...
 
Aaauu!...Svaka cast za postignutu cenu:bravo:.Jel dobijas nesto vecu cenu na ime kvaliteta ili je generalno kod vas (u okruzenju) tako?
Kvaliteta je presudna a naravno i kolicina, jer rijetko gdje se moze natovariti 80-90komada na jednom mjestu pribliznog prosijeka u 5-7 kg. i to izvlaci nekih 10-15 euro centi. Ali generalno prosli vikend je skocila potraznja sto i kako neznam, i ponovno zatisje. :ppozdrav:
 
Meni iskoci kupac za jedno od 70 kg (veliko za ovu temu a malo za tovljenike) ali po 200. Sam rece ja pristadoh. Valjda čovek čuo da cena ide gore... inče je švercer po Kraljevu, a pečenjar ovde.
 
Sto se pre opametimo i pobegnemo s tog puta,bolje po nas.sto se kasnije ulazi u uniju,sve su tezi uslovi.Mozemo opstati samo u proizvodnji onoga sto se u uniji ne,ili ne zeli proizvoditi.To je nesto ne zdravo,opasno i nesto sto zagadjuje.Ostalo je vec popunjeno i postojecu proizvodnju mozemo samo ugasiti.
 
Povrat PDV-a i AFA --čuda čine .ispada da se te jadne svinje navozaju a u stvari ne izađu iz objekta .Uzgred SRETNA SLAVA SVIMA KOJI SLAVE I OSTALOJ POLOVINI.:ppozdrav:
 
Ruma pijaca , jutros se tražilo 250-270 din/kg
Koliko sam primetio potražnja je bila poprilična dok je ponuda bila slaba i niko nije nameravao da plati tu cenu, Jedino je jedna pečenjara kupila 20-tak kom po 260 din/kg oko 23-24 kg težine.
Uglavnom su sve šverceri bili na pijaci.
Za male 10 -12 kg se tražilo 3800 - 42000 din/kom
 
Nazad
Vrh