Cena kupine 2023

Kojicrsss

Član
Učlanjen(a)
30 Jun 2022
Poruka
206
Lokacija
Valjevo
Ako imate neka saznanja o cenama kupine pišite ovde, vaše mišljenje , očekivani prinos, kvalitet roda itd . . .
 
Mislim da ove godine nece biti prinosa za ponos, retkost je viditi kupinu u dobroj formi,bar u mom kraju. A cena mislim kao prosle godine pa mozda nesto i vise .
 
Koja suša druže?
Da li poznaješ nekoga ko gaji kupinu a nema navodnjavanje?
Stvarno je neozbiljno komentarisati ovakve upise.
Početna cena 120-150 bilo bi i mnogo više, ali moraju da se vade zato što su pukli na malini prošle godine.
 
Druže u zabludi si , u Srbiji na 90 % kupine nema sistem navodnjavanja. Nije to malina. U zadnjih 15 godina kupinari nisu uspeli 5 džakova kana po hektaru da kupe a kamoli sisteme.
 
Kupinu sam posadio 2003. tako da nema potrebe da me obaveštavate o cenama u prethodnim godinama.
Ovde u okruženju ne postoji kupinjak koji nema navodnjavanje.
Sa reke, sa bunara, sa izvora, sa gradskog vodovoda, kako god.
 
I dalje je 120 ... 4l totala koje sam namenio za kupinu pre 5 godina će kroz mesec dana biti konačno upotrebljeno . Dosta sam im punio lopovsku kasu ... Pa posle da vidimo kako oni meni plaćaju 25 din kg a u maxi je 125 grama 499 dinara , da vidim koja će im Budala i dalje poklanjati u bescenje
 
Ponovo se pitam zašto nam nisu ponudili 20din a ne 120 kad su godine iza nas pokazale da se beru i na 20 i na 120 .
Budimo realni , za kupinu se nikad niko nije založio tako da što bi neko dao 300 din kad može 20.

Da ne preterujemo , za 5 god u Srbiji što se tiče kupine samo će ponegde moći divlja da se ubere jer ove neće biti ni za sok
 
Nazad
Vrh