Cena Kukuruza rod 2015

Kazu da ce cena gore zbog izvoza koji se rastom Dunava mora ispostovati.Kad to odrade cena ce opet dole.Treba pratiti i cekati momenat.Tako meni rekli.
 
Dolovac evo ja ti nudim 15rsd za svu kolicinu koju imas bez da proveravam aflatoksine.Dobro tebi dobro meni.
 
Kod nas je radjena analiza na toksine, rezultati su dobri, tj u granicama dozvoljenog.
Ali sam cuo da soja nije sva bas za izvoz sto se tice kvaliteta.
 
Već par godina svi se ovde prave ludi , a trujemo se vlastitim kukuruzom sve više . Manje više , zavisno od godine , naš je kukuruz blago rečeno katastrofa , razni mikotoksini : don, aflatoksin i slično su vrlo često iznad dozvoljene granice . Problem je davno definisan : sve veća proizvodnja kukuruza i nakon odredjenog vremena , godina i godina , naravno da je došlo do ekspanzije nekih insekata koji su glavni uzrok postanka tih budji i slično . Nadjeno je i za sada najjednostavnije rješenje u obliku biotek tretmana , tj GM sjemena , ali mi smo pametniji od popa pa ćemo uskoro gledati kako niko neće naš budjavi kukuruz nego višestruko zdraviji Gm a neki će pametnjakovići i dalje tvrditi da je GM otrvoniji i onda ćemo morati davati još više antibiotika da bi životinje na farmi samo preživjele . Ovo vrlo dobro znaju živinari kojima veterinari dovoze pune gepeke antibiotika , ali to kod nas nije problem ???
 
Nazad
Vrh