Cena goriva

Pa mora drzava da zivi od akciza ,sad ce cim prodju izbori dici cenu goriva. barem 5din treba ce da plate ove poslanike preletace ,i da zaposle svalerke
 
Je l' to sad malo veci popust nego prosle godine? Cini mi se da je prosle bilo 3 za GU,a 5 za ED. Ili sam to ja nesto pobrkao...:sta:
 
Evo pa čitaj, lepo i jasno je sve rečeno s njihove strane (NIS-a):

U susret predstojećim poljoprivrednim radovima, svakog vikenda od 01.04.2016. na odabranim NIS Petrol benzinskim stanicama očekuju vas snižene cene gasnog ulja 0.1 i evro dizela.
U okviru akcije «Agro vikend», cena gasnog ulja 0.1 biće snižena 3 dinara po litru.
Korisnici NIS Agro kartice, uz postojeći popust koji im obezbeđuje kartica od 3 dinara po litru, ostvaruju ukupan popust od 6 dinara po litru gasnog ulja 0,1. a uz postojeći popust koji im obezbeđuje kartica od 5 dinara po litru, ostvaruju ukupan popust od 8 dinara po litru evro dizela.
Spisak 198 NIS Petrol benzinskih stanica na kojima se sprovodi Agro vikend akcija, možete pogledati na ovom linku kao i besplatnim pozivom na broj kol centra NIS-a 08 0000 8888.
Promotivna akcija traje do 29.05.2016. svakog vikenda, od petka u 18h do nedelje u 24h.
 
Vidis da ipak ima spisak,nisu napisali da je vazeci na svim NIS-ovim pumpama.
Imam druga u NSu koji ima salas sa jedne strane grada,ALI refakciju nije mogao da dobije sa bilo koje NIS pumpe u gradu(dok je vazilo samo NIS pumpe),nego je morao da ide na drugu stranu grada po gorivo jer je tamo NIS pumpa ulazila u taj "agro plan" tako da je umesto 2 km isao 15-20km.
 
Danas uzeo dva bureta ED, regresirano. Regularna cijena 1,49, od toga na licu mjesta odbiju 0,60km, plus jos 0,10 km popusta od ''Nestro_petrola'', tako da litra dodje 0,79km, ili 40 evro centi. Ostalo jos nesto preko tone da preuzmem.
 
Meni pre nekih 7-10 dana naplatise po 0,70 pf ,kod njih nesto cesto menjaju cene,treba to sve dic sto me sleduje i ne razmisljat puno
 
Mene izadje 0.42 E.. Posto nemam svu zemlju koju obradjujem pod ugovorom za 7ha dobio sam 708l. Prosle godine koliko me sjecanje sluzi dobio sam 1200l.. Sad ce mozda neki reci da to nije uredu, ali to gorivo sipam u auto posto u njega ne moze loza, a za masine kupujem lozu..
 
Kod nas u RS se dobije pravo na 100 litara po hektaru, imam 15,3 hektara zemlje i dobio rjesenje na tacno 1530 lit.
Ovdje gdje ja sipam uopste ih ne zanima u sta ces tociti, bure, avion, traktor, kamion ili plasticnu kesu, a ja ne vidim sta nije u redu ako sipas u auto, tvoje pravo je na toliko i toliko nafte, a sta ces ti sa njom tvoja stvar.
 
A možda je čovjek tako u mogućnosti pa autom obrađuje. :osmeh:


f0d339345588b531fddb7d4c0fac8b4c.jpg
 
Pogotovo nebi trebalo da ih zanima kad odobre naftu ovako kasno kao ove godine tj u aprilu i to za cijelu god a većina radova koji troše više nafte kao oranje su već uradjeni , ipak zakonski subvencije svake vrste se moraju trošiti namjenski i to isto piše.
 
Kod nas i dok je bilo regresirano bilo je skuplje nego njihovo po redovnoj ceni, a sad vec bez komentara....
 
Nazad
Vrh