Cena goriva

Moje oskustvo sa tom rabotom je da fali 2-3%. Naftachem nista radio nikad, mozda su posteni. Na 140din dodas jos 3-4 sto ukradu. Dodas sipanje, presipanje, lagerovanje. Ispadne na 2000l maks 100eur razlike.
 
кроз пиштољ узму јеби га свуда је тако увек се маље наточи него што бројчаник испише
 
Пре пар година имао сам добру везу и доносили су ми бензин из босне. Два плава балона од хемије сипају по 22.5 литара у сваки, добијем и рачун. Кад је то прошло вратим се на нис и у исти балон лагано мало преко 23 литре. Једном-двапут и ја одустанем, пређем на другу пумпу. На другој исто. Питам искусног пумпаџију како? Каже па види није исто кад сипаш ујутро увече спољна температура и још пар ситница.... А могуће и да се литар мало смањио... и намигне. Па ти буди паметан.
 
Nema svaki dizel istu specificnu tezinu, zavisi iz koje rafinerije ili luke dolazi, to je vazno za one koji uzimaju na vagu
A na litre kad ide onda temparatura goriva igra veliku ulogu, na ovoj vrucini sto ga vise vozaju volumen se povecava.

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Meni je jednom donosio kamion koji ima kao neki komp na pumpi, pa se na njemu videla i temperatura nafte i neka zapreminska konstanta ili šta li već... Ne kažem da je taj sigurno precizan, ali je verovatno precizniji od onih starih sa meračem na kazaljku gde je krug 1000l, pa sad kazaljka za dlaku levo desno to ti je kao na silosima na kantaru kad 20kg igra gore dole...
 
Na pumpi, po pravilu gorivo treba da se "smiri" neko vreme, pa onda tek sipaju, baš zbog temperaturnog povećanja volumena. Kako god, na pumpi su cisterne u zemlji, pa je i temperatura manja, samim tim je i količina sipanog veća, nego kada sipaju iz kamiona, koji se vozao po ovom suncu nekoliko sati ;)
 
Ne verujem da na pumpama ne obračunavaju zapreminu spram temperature. Na ovim iz 21 veka sigurno koriguju brojčanik spram temperature.
 
A 15°C je idealna temperatura nafte. Sve preko nje ste u gubitku. Svako u kamionu ima konvertor, koji razliku u temperaturi pegla, ali svi ih gase kad je toplo vreme.
Izmerite temperaturu prilikom istovara pa ćete videti kolika je razlika od idealne. Ili neka vam sipa u jedan bidon 1000l po njegovom brojaču, obeležite gde je bila istankovana količina, i ostaviti je do jeseni, kad se ustale temp da budu oko 15 stepeni, pa proverite koliko se "skupila" nafta.
Moj neki zaključak je da svi kradu, od koga god kupio, samo gledati ko najmanje krade kad se preracuna cena i razlika u temp. A kvalitet, sve je isto
 
Specificna temp nafte,nekad se 'macevalo" mada i sad,kad dotera macuje cisternu i meri T,pa po tabeli vidis koliko ima,u zemlji je jedna T +- gore dole,pre istakanja se macuje bazen,pa posle istakanja.
 
Pa nisu na pumpi veverice pa da ih zakidaju,zna se koja je tolerancija gubitka gasne faze,od utovara do istovara,u rezervoaru svi sad imaju automatske merače.
 
U emisiji Sat išla patrola za Tursku 81 dinar benzin,86 dinara evrodizel, i oni imaju računa mi nemamo ni za 160 stalno neko uskladjivanje .
 
U emisiji Sat išla patrola za Tursku 81 dinar benzin,86 dinara evrodizel, i oni imaju računa mi nemamo ni za 160 stalno neko uskladjivanje .
Шта мислиш што Ердоган држи део територије Сирије под контролом Турске војске?наравно изговор тероризам и заштита турских интереса.
Цијена бензина у Немачкој радним даном 1.53е,дизела 1.36,викендом по 10 до 15ец скупље.
 
Koje ste naftno izvoriste vi u RS okupirali kad vam je e.d. konstantno jeftiniji od nas oko 40din?
A Neskovic i ostale cisterne tutnje svaki dan pored moje kuce prevozeci gorivo iz Srbije u RS.
 
Nazad
Vrh