Cena ARENDE u vasem mestu???

Niko nista o podzakupu... I kod nas priblizilo 300kj. nema veze kvalitet... dokle ce to ici ostaje da se dozivi...
 
Kod nas je od 250-400e po kj.
Uzrok skoka kod nas je proizvodnja duvana.Dosta proizvodjaca nema ni jutra ili neko jutro zemlje a zaradjuju odlično pa samim tim placaju domacinski.
Ratari u proseku placaju oko 300e
 
Код нас се испувало мало 100-200 и то 200 на мишиће нај чешће 150 добре земље пуне дужи итд ово остало просек 120по кј...То је тренд задњих пар год тенденција пада закупа док је у задњих десетак год просек био 200е по кј.....Што је нај занимљивије ни ови велики се више не отимају.
 
I kod nas polako kreće dole. Do 200 evra po jutru može da se nadje zemlje...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kod nas trend raste par njih je ojacalo pa fali zemlje i otima se nemilice zemlja,jos sada u nasoj opstini je restitucijom vraceno kastig zemlje pa sad svi gledaju da se uvale u neku taku njivu cak se nudi arenda i za 5 godina u napred.Cene od 250e/kj pa do neba trenutno je ono granica!
 
Podzakup, to nikad niko nije dokazao. I da se krene u proceduru dokazivanja trajalo bi ko zna koliko.
Pravno gledano tu nema ostecene strane.
 
Naravno to se podrazumeva, nego jel legalno uzeti njivu u zakup od komsije koji je vec placa na nju zakup trecem licu...
 
Kako moze komšija da izda tudju njivu u pod zakup trećem licu, jel ste realni? Može jedino neka usmena menjaža, ili usmeni dogovor, a da se overi kod notara, to ne može proći. Ali nazovi notara pa vidi
 
Ja sam shvatio da do njega radi neki čovek u arendu pa on hoće da od njega uzme u pod zakup a ne od vlasnika zemlje...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Pa o tome i pišem, da ne verujem da je moguće da ti kao drugo lice, daš trećem licu u podzakup, od prvog lica zemljište koje je drugo lice uzelo u zakup (malo konfuzno ) .

NA overio kod notara ugovor i zaveo u trezor? Ili samo na reč menjali?
 
Stručnjaci što su počeli da skidaju cenu arende nisu došli do pameti nego su tek savladali osnovne računske operacije.Već sam pisao negde na forumu da vodim sve troškove i zarade što se tiče ratarstva od 1988 godine i na uzorku od 2003-2018 godine čista zarada na SOPSTVENOJ zemlji je bila u proseku 254 e/kj.U obzir su uzete sledeće kulture:kukuruz,pšenica,š.repa,suncokret i ječam.Soju sam sejao samo prve dve godine u tom ciklusu i pukao totalno.Ječam sam izbacio 2010 a repu 2011.
Prosečni prinosi su sledeći:
Kukuruz - 4912 kg/kj
Pšenica - 3584 kg/kj
Suncokret- 1780 kg/kj
Ječam - 3309 kg/kj
Repa - 29899 kg/kj
Sve količine su izražene naplativo.
Matematika ne laže a logika kaže da onaj ko plati arendu više nego što može da očekuje zaradu je ili retard ili ludak,sami izaberite... :ppozdrav:
 
Mixer je dobro shvatio.. pa ako dodje do nekih ne slaganja da ne bude nisi to ti ni smeo uraditi...
 
Imam ponudu za 95ha po 250e/ha 3 i 4 klasa ima nesto malo i 2 klase, ali to za nasu zemlju je visoka cena.Malo me koci i to sto je malo dalje od mene.
 
Nazad
Vrh