Cena šljive 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
epa dobre sljive ove godine nece biti za male pare fala bogu, a rakije ko dobro pravi bice ko zna kolko, eto secera na 150din kg
 
@krcinac
Pa kako da pomognem coveku kad nemam drugu klasu ali ti bi trebalo da se otvoris malo :haha:

uh ! a sad moja kao druga klasa, razmislicu kako je godina pocela a ja nemam para za protivgradnu mrezu a drzava nema za rakete mozda nesto i bude od ove ponude. nego jesi li ti znao za tu degustaciju jabukovace , covek nudio a niko nije hteo. slusaj matke spakuj ti to sto si nudio u paket i posalji meni i kici da mi to degustiramo da vidimo prvo kakav si domacin da znamo kome dajemo sljivu ......
a da ostanemo na temi nebitno sad na trziste i cene sta je za vas realna cena sljive da se ogranicim ne neke cifre gde bi postali bogati preko noci vec onoliko koliko mislite da zasluzuju da uzmemo na primer 4-5 sorti koje se najvise gaje.

Cacanska rana 80
cacanska lepotica 40
cacanska najbolja 45
stenly 27
rodna 27

da cujem i vasa misljenja posto ima dosta proizvodjaca koji znaju koliki su troskovi proizvodnje.
 
Ljudi doneo sam jedan litar najbolje jabukovače što sam u tom trenutk imao u kući, godina proizvodnje 2009, vađena je koštica iz jabuke pre stavljanja u bure, e sada što niko nije hteo da proba osim @FruitBoy-a, @sorin-a i par ljudi sa ZP štanda nzm. Polako kolege sa tim poklanjanjem :ppozdrav:, čeekam odgovor jednog voćara iz Srbobrana, biće ove godine šljiva bar po mom skromnom mišljenju i skuplja, ali nije to problem, kako objasniti dugogodišnjim mušterijama da se ne može šljiva više prodavati po istoj ceni ! :sta:
 
Pa to su realne cene otprilike mada sto se Matketa tice ja mislim i znam da moze da se nadje i jeftinije na par tona u mestima gde nema organizovanog utovara za Rusiju i sl.
 
@kicca može neko od tih mesta, prošle godine smo pregovarali, ali taj čovek iz Srbobrana je prodao kompletan rod oko 36 t po 16 rsd/kg...
 
@krcinac
Od kad si postao "precanin"lebac te ubio dabogda :haha: Fala bogu sto nema neta na onom svetu deda bi ti se u grobu prevnuo:bravo:
Ti si znaci pravi primer za onu narodnu
Ima vremena do berbe napravice se nesto:ppozdrav:
 
Ljudi doneo sam jedan litar najbolje jabukovače što sam u tom trenutk imao u kući, godina proizvodnje 2009, vađena je koštica iz jabuke pre stavljanja u bure, e sada što niko nije hteo da proba osim @FruitBoy-a, @sorin-a i par ljudi sa ZP štanda nzm. Polako kolege sa tim poklanjanjem :ppozdrav:, čeekam odgovor jednog voćara iz Srbobrana, biće ove godine šljiva bar po mom skromnom mišljenju i skuplja, ali nije to problem, kako objasniti dugogodišnjim mušterijama da se ne može šljiva više prodavati po istoj ceni ! :sta:


Dobra jabuka, nema šta! :ppozdrav:
 
stenly 27
rodna 27
Pa trebalo bi da bude bar blizu toga.
Preradjivaci su prosle godine su dosta sirovina svog industrijskog voca sto preradili u krajnji proizvod sto prodali kao poluproizvod (vocni koncentrati) pa su skoro ostali bez lagera. Cena koncentrata raste i realno je da ove godine i industrijsko voce ima neku makar pristojnu cenu. Stenlej i rodna ne bi trebao da budu ispod 25, makar. Ja verujem, (nadam se : ) da ce biti i malo vise.
A za Matketa, znam gde moze da kupi jeftinije al cu mu reci kad promeni avatar :)
 
Gvozdene pa nece bas svi da "trguju" kada bi Matke napravio na toj sljivi 11.000.000 mozda:kisa:

Zar i ovde mora politika sto rece Matke sa apoliticnim avatarom :)
Matke, imali smo i imamo dobar odnos, ja ne vidim razlog zasto i dalje nebi ostao takav. Ja se trudim da sa svima imam dobar odnos, ali nikakav odnos me ne sprecava da kazem ono sto mislim. Ne bi me sprecile ni te opomene koje se daju ako bi ih dobio.

Staviti takav avatar a pricati o apoliticnosti je malo paradoksalno, da ne upotrebim neki adekvatniji termin.
 
Slažem se sa tobom, ali pričati o politici i imati generala na avataru nije isto, o politici nisam pričao, ova fotografija mi je i na fb-u i na skajp-u i na msn-u i niko mi se nije požalio... :ppozdrav:
 
Ma dobar je Matke, ali obecanje je obecanje
Ako sam mu obecao da cu mu reci gde ima jeftinije sljive recicu mu pa makar mu i svoju dao po nizoj ceni.
Cim promeni slicicu :)
 
Sličica stoji kolege, pokušali smo da približimo mišljenja preko pp, ali nije išlo, ima vremena do berbe, ako baš ne bude nigde šljive, stavićemo neku sliku od mnogih časnih srpskih junaka ! ::super::
 
Cijena šljive u avgustu ne bi trebala biti niža od 0,25 eura/kg. Dobra je godina i šljive će biti puno na tržištu, pa ne nedati se velikoj cijeni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh