Cena ćuraka i ćurećeg mesa

Dobro nam dosli Jelena. Jako tesko cete sada kupiti curice. Vec u drugoj polovini maja se tesko dolazilo do njih.
 
Za mesec dana treba da vršim prodaju ćuretine ali nemam pojma koja cena bi bila realna. Evro je otišao u tačku, cene koncentrata porasle, tako da neznam koja bi realna cena bila za očišćene ćurke (po kilogramu). U decembru sam prodavao po 450din/kg, a sada???????? Šta mislite o tome. Voleo bih da ispoštujem svoje mušterije, da im ne oderem kožu, a sa druge strane da bude neka pristojna zarada jer ne želim ni sebe da potcenim i da ćurke hranim 4,5 meseci za neku mizernu paru. Ako treba da radim i da ih negujem toliko vremena, neću ni da ih poklonim - imam ja i dušu i gušu! Ajd da vas čujem!?
 
Pa imamo isti problem, mada je 450din/kg. cena po kojoj prodajem vec 2-3 godine, mora ici gore...bar na 500
 
Ja sam razmišljao o ceni od 480 din/kg ali se sa tom cenom ne uklapam kao u prethodnoj turi koja je prodata za novu godinu i ako je cena bila 450 dina/kg. Na svakih 100kg manja dobit je oko 45eura. Verovatno ću onda ići na cenu od 500dinara/kg pa ko hoće da uzme neka uzme, a ko neće- ne mora, pa i ja umem da ispečem ćuretinu. Ajd, javljajte kako se kreće cena pa da usaglasimo da svuda bude ista.
 
Cena curetine (curka ucelo) je uvek bila kao kila svinjske krmenadle u mesarama. Medjutim neko prodaje curke za nesto vecu cenu nego curane. Moramo priznati da je meso od curke mekse i socnije.

@Uca
Pogledaj u vise mesara canu krmenadle, nadji sredinu i napred. Druga je stvar koliko je nas profit. Sigurno ne moze biti kao i prosle godine, ako grune jos jedno- dva poskupljenja hrane do klanja.
 
Ja sam planirao pre ovog skoka cene kukuruza da uredjenu curetinu prodajem po 500 dinara.Sad ne znam ni sam sta cu raditi.Mada do finisa ima jos vremena.Prosle godine sam prodavao po 450 i nije bilo lose
 
Obzirom na danasnju promenu cene piletine, curetina mora ici preko 500,0 din. za kg. curetine ucelo.
 
Ok Dule, ukapirao sam.Malo sporije kapiram ali kad ukapiram nema problema.Ja svojim musterijama uvek prodajem tezina x cena a navadio sam ih da im sve to lepo odradim: snicle, batak, karabatak, iseceno u komade za corbu..a sada evo jedna fotka od jutros naziv je:

Bliski susret dve sorte i starosti:
f1flg6.jpg
 
Ovima koji zive u stanu i ja sam tranzirao, ali posto sada drzim dosta manje uglavnom nemam takvih musterija. Ali ako zatreba rado bih odradio ali prodajem samo ucelo iako su ranije trazili i po partijama. Uglavnom bi belo meso.
 
kakvo je stanje trenutno sto se curaka tice, kolika je cena uredjenih?? jel i njima skace kao i pilicima.. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh