Caussade semences (kosad)

Ove gidine opet vracamo seme Pinki u setvenu strukturu. Dobri su gde ima lroblem sa rezistentnim kukuruzarom.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Kod mene soja/kuk kada izracunam bukvalno 2-3k dinara razlike po kj. Cudi me, blizu ste Dunava pa da ne uspeva soja.
 
Teško da neki višegodišnji prosek prelazi 1400-1500 kg/kj...U nekoj matematici isplativija nam je crna ugar od soje...
 
Ma pinki je sraNje, em sto manje rodi od Blasona nego i neotporan na vetar, imao sam predprosle god. sranje sa njim, na 27kj u komadu oko 30% poleglo, nesto je kombajn podigao al vecinu nije! Oko njega sve Pioniri al ni jedan da zucne samo Punki na zemlji, a znamo gde je Pionir naspram DKC-a po poleganju cisto da vam docaram gde je tek ovaj!
 
Poslednja izmena:
Vozio se promoter samnom u kombajnu i slikao i snimao strahotu i ambient u kome je samo Pinki na zemlji i slao u centralu, prica je isla ka tome da ovde nema dileme da nije do slabosti hibrida! U prilog tome je islo i to sto smo na 12km odatle imali ogled Pinkija i Trilodzija gde je takodje bilo polegnuca Pinkija oko 15% a Trilodzija oko 5% gde takodje na okolnim parcelama nema tragova polegnuca, znaci neka manja olujica sa jakom kisom protutnjala je nasim atarom koju je samo Pinki osetio!
Tako da oprez sa ovim hibridom!
 
Onda bolje soju pa ako treba 3x sirak prskati.
Ne rodi soja svuda. Kod nas je kao kockanje u kladionici. Kad pogodis godinu onda 3.5 do 4 t po hektaru. A kad susno i vetrovito leto 1000kg je maksimalno.
Mislim da svi ultra hibridi rode manje ali ako mora da se unistavaju rezistentni uskolisni korovi a kukuruz je potreban za stoku onda je idealno resenje..


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh