Case

cnh group :D case-new holland-steyer-fiatagri-clayson-mdw,fortschritt-internacional mozda ima jos nesto ja neznam.u turci sklapaju mercedes kamioni iautobusevi.jx samo pravi tamo,ostalo modeli sklapaju u, engleskoj i italija :D
 
kolko ja znam case ih jx 95 ima motor iveco 95ks turbo i menjac i zadnji most od fiata ako se nevaram a kabinu limariju i sklapanje prave turci pa je zato i jeftiniji ali je dobar za nase uslove jer nema elektroniku i ostale lako kvarljive komponente :D
 
Nemam nista protiv turskih,kineskih,indijskih,brazislkih... traktora. Samo moje licno misljenje je da je bolje kupiti neki polovni John Deere ili Case iz 90-ih godina sa 5-6000 rs nego nov Case ,JTO,Belarus..
 
pa drugog traktora jx 95 nema jer se nebi isplatilo da ga sklope negde drugde a mogli bi i u srbiji da to rade
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237499636[/time]_________________________________________________
paorpaor je napisao(la):
Nemam nista protiv turskih,kineskih,indijskih,brazislkih... traktora. Samo moje licno misljenje je da je bolje kupiti neki polovni John Deere ili Case iz 90-ih godina sa 5-6000 rs nego nov Case ,JTO,Belarus..
zasto pa uvek je bilo fali staro vozi novo i tako ce i ostati.
 
slazem se sa tobom paorpaor i ja ako bi tako ako bi imao nekih 30000e uvezao bi polovan traktor iz 90tih godina jer ti traktori nemaju puno elektronike i znam se da su pravljeni od celika 100 posto i da nemaju plasticne haube i blatobrane i krovove kabina kao ovi novi case ih...ja bi najradije umesto novog belarusa ili case kupio polovan fendt 514 iz 98g posto ima tehnologiu bas po mojim zahtevima i po meni je to najbolji traktor :D :ppozdrav:
ali ipak sto neki kazu najbolji je novi traktor makar bio neki kinez turcin ili indijanac :D
 
turci ih prave zato sto su turci jer da su srbi nebi nista radili,a traktor case bilo gde da se proizvodi je isti kao i u americi ili bilo kom paoru na zemlji,samo zavisi koliko ce fabrika zaraditi pare jer radna snaga nije svugde jednako placena pa zato su nam turci tu da rade umesto nas jer su najjeftiniji jer mi za tako male pare necemo nikad raditi kao sto turci rade za amere i ostale pojedince.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237500166[/time]_________________________________________________
paorpaor je napisao(la):
Nemam nista protiv turskih,kineskih,indijskih,brazislkih... traktora. Samo moje licno misljenje je da je bolje kupiti neki polovni John Deere ili Case iz 90-ih godina sa 5-6000 rs nego nov Case ,JTO,Belarus..
rekao si ovo da je polovan traktor bolji nego nov
 
Ne kazem ja da Turci ne prave onako kako im gazde iz Casea kazu. Sve je to uredu,nisu to losi traktori,ali su stariji traktori daleko kvalitetniji.
Fenda jako cenim samo je malo paprena cena. Mislim da John Deere nekako ima najbolji odnos cena-kvalitet. Ne bih rekao da je Fend bolji. Zanam za traktore iz serije 8100 koji imaju i po 18000 rs i jos uvek rade kao novi bez i jednog veceg kvara,osim naravno filteri,gume,lezajevi...
 
sve je to lepo dok nenatrcis na neko groblje od traktora pa posle da vadis oci sa njim.svaki traktor je dugovecan samo neznam malo njih moze od nasih paora da na jednom traktoru doceka 15000r/h ipak neko je proveo svoj vek a nije dogurao do 10000 r/h,samo je stos menjanje ulja u voznja na njivi ako kupis nov,dizel motor rikne ako ima velike obrtaje npr.2500 za traktore zato fabricki najveci obrtni moment motora je vec na 1600 o/min a ti prilagodi masine i brzine zemljistu i traktor ima da ti traje dok je tebe,
 
@paorpaor ajde ako mozes poslikaj malo tvog 1056xl malo unutrasnjos kabine i komande da vidimo kakav je taj traktor iznutra?i meni se dosta svidjaju ti traktori posto su nemacki i dosta jednostavni i nemaju elektroniku jer sa cuo da kad kupis neki polovan fendt ako se nesto vece na njemu pokvari moras ga nositi u nemacku na popravku i da platis preko 10000e za neku vecu popravku tako da to kod nas ne dolazi u obzir i ja sada gledam ako budem kupovao neki traktor da to bude iz 90tih godina i da nema elektroniku i da je jednostavan za upotrebu.... :ppozdrav:
 
ko kaze da treba nositi u nemacku?ima tu dosta dobar majstor za elektroniku.ja opste ne boljim od elektricne hidraulike.ja imam ehr hidraulika a radi bez problema. :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237649373[/time]_________________________________________________
mog ujak ima par fendta od 100ks-185.fendt favorit 615 lsa 1986 god ima elektricna hidraulika al radi bez prob.znam da je :off_topic:
 
znaci ima i kod nas majstora koji popravljau fendtove ali ja sam dosta zagrejan za jednog iz serje 500 pa zato me interesuje ako ga nekada kupim dali ce bitin nekih kvarova i dali to neko zna popravljati posto ima slicnu mehaniku kao serija 600 i ekektrohidraulicnu hidrauliku sto je dobro...ali neznam fendt traktori se bas nekvare ali opravke su jako skupe....
 
fendt isto traktor kao ostalo nije ni on avion :ppozdrav:pre dva godine na vasaru probao sam fendt 311 lsa turbomatika 1986 godiste.pitao ja gazdu da on nema sat za pritisak ulje?on reko sta ja mislim to je fendt on taj sat ne treba morad a ima :Dja samo :haha:ne znaci da je fendt ne kvari oni isto motor imaju i menjac.jeste da su najboji :ppozdrav: malo slabo pricam jezik zato gresim ako gresim :ppozdrav: :cao:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237651684[/time]_________________________________________________
mislim pritisak
 
ma nema veze ja samo cekam da se razbiju carine i da mozemo bes problema da odemo u inostranstvo i da svako uvezemo neki traktor po svom ukusu jer je novo jako skupo a nije tako kvalitetno kao sto je bilo 90tih godina zato sam se i ja odlucijo da umesto novog kupim polovan fendt i da radim s nim dok sam ziv :ppozdrav: :cao:
 
Da bez pdv-a
zzivica šta ima od opreme menjač, sadište, klima ? Daj neku sliku kabine. :ppozdrav:
 
znaci jxu 105 kosta oko 42000evra sa pdvom i to nije bas puno za takav traktor ali me interesuje gde se taj traktor pravi ...da nije mozda u italiji? :sta:
 
Da je srece pa da nemas problema sa masinom,a za par godina da kupis jeceg. Svaka cast na hrabrosti da uzmes traktor od vise desetina hiljada eura,u ovo vreme ludo. Jos jednom svaka cast i za traktor,a i za gazdu :D
 
Nazad
Vrh