Case

Рецимо комплет за павршифт мењач кошта око 1900 евра...Имаш море ламелица, заптивних гума, пластичних прстенова. Једино што те из титана одеру за руке...
 
Blesavi su oni koji sami sebi dozvole da se zaljube u traktor pa onda kao konju kad stavis oglav.
 
свако тера шта хоће и плаћа колко оће...а што се тиче јарма, боље да га вучем па да здрав будем, него да ме кичмоломац сахрани са 50 и коју.....
 
Blesavi su oni koji sami sebi dozvole da se zaljube u traktor pa onda kao konju kad stavis oglav.
Ovo pitanje koje stalno namecemo,dali rus,kinez ili polovan fendt,john,case itd,je slicno i kao pitanje dali nov jugo ili polovan golf2.Delovi nisu jeftini to jeste ali svaka se masina mora odrzavati,pitanje je samo kolko se koji kvari.Kupiti solidno ocuvan traktor iz uvoza ,sa nekom cenom koja ti daje prostor da ulozis neki dinar sto je sasvim sigurno,po meni je mnogo bolje nego nov rus ili kinez.Ispricacu Vam kako sam ja prosao.Jas sam pretprosle godine kupio traktor case 5150 97 god (13000evra),plug kuhn master 120 4 glave (5000evra)tesku drljacu 4m novu(3000evra) sve ukupno 21000evra,kolio kosta jedan nov rus bez prikljucne mehanizacije.
Na traktoru sam ove godine odradio servis powershita(lamelice,tefloni ,sav zaptivni mat.,lezajevi...itd)koji me kosta oko 2000evra i kupio prednje nove gume 120000din.Napominjem da je sve to potrosni materijal,nisu kvarovi(bar za mene)E sad videcemo dali sam pogresio ili ne ali svakako ne bih dao 50000evra za nov niti bi rusa kupovao,terao bi dva torpeda i to je to.
 
mene samo smeta što sam za prekins motor od kombajna dao 100€ samo za komplet dihtunga, a motor kao s44 od IMTa, tako da ti dihtunzi nevrijede više od 20-25€.......to je problem ,al zapad se rijeđe kvari, al zato kada se pokvari nije jeftino......npr reparacija PVP pumpe za jd od 90ks je 2000€, nova pumpa za rusa 500€......i samo je povukla loše gorivo i otišla, da je to bilo na rusu i danas bi radila.......teško je izvagati, a da svi imamo više računa od tog posla sa zemljom, svi bi vjerujem vozili zapad, i to je to.......a ovako se max krpi, pa nekad dođe i problem da se guma kupi, a ne što drugo......pozz
 
Skupa ta reparacija na Jd. Mene je remont linijske na stajeru koji je 6cilindras kostao sa kompletnim delovima I rukama 380 e. Ma dok nekoristis dobar strani traktor neko vreme,I najveci protivnici njih ce promeniti misljenje zbog svoje kicme. Meni je otac govorio da uzmem novog dzipa,ali ja sam se odlucio za traktor. Iako imam 25-godina I jure mi se sojke..:)
 
Ново је ново, да се разумемо. И увек бих купио нову ствар да имам могућности, нажалост за новог немам новаца, а овај полован и текако ми одрађује посао.

Ја сам на свом урадио само сервис тј. репарцију хидро пумпе, која је коштала око 300 евра у првој петолетки. И то је све што сам радио за ове две године на њему. Све остало перфектно ради. Остаје само да му набацим велики спремач и то је то...За паре које сам дао за њега, тањрачу и плуг, могао сам ето као што патролџија каже купити рују од 125кс и то глот без и једне машине.

Да ли су делови скупи јесу, али брате то се не квари олако и сви трактори које смо покуповали имају преко 8000 сати радних, ко зна шта су им све радили пређашњи власници, сигурно их нису миловали и пазили. па ето још увек раде. Код правог домаћина ти трактори гурају и по 12-15000 сати без већих кварова. Па није ни чудо што се више тако квалитетне машине више неће никада направити, јер то нажалост више није у интересу фабрика....
 
probao sam svakakvih traktora, i JD je JD, kao i fendt......u njima je udobnije nego u 90% auta, iako mislim da ni rus nije loš sa dobrim sjedalom, ja neradim nešto ekstra puno, da bi trebalo nešto udobnije, al tko radi preko 100 jutara, taj bi trebao razmišljati o takvim strojevima.......sve ispod odrađuje imt ili rus.......

a i zašto uzimati novo, nije potrebno, uvijek se nađe neki zapadni povoljno, npr jd koji dođe 50 000€, vidim da se prodaju za 30 000€ sa oko 2000 sati, i to je povoljno, s tim da takav stroj ide 15 000 radnih sati bez problema........uvijek se nađe netko tko prodaje da mu je hitno ili banke što su oduzele......
 
Pozdrav forumaši. Ja sam nov na forumu i hteo sam da mi neko pomogne oko traktora case 5120. imam ga vec 3 godine ali imam problema oko elektrike elektronike sta li je to na onom dzoistiku sto diže i spusta hidraulik položaj za rad plivajuci ne radi bili su mi koje kakvi majstori i izmedju ostalog i "majstori" iz titan mashinery i nista nisu uradili samo uzeli debele pare. tako da molim za pomoc ako je neko imao istih problema i resio ih se da mi otkrije tajnu kako.....
 
pozdrav prijatelju sudetictomislave. da ti kažem spoljne dizanje i spustanje hidraulike ne radi, a dzojstik sam menjao stavio nov.
 
Stevane aj malo detaljnije opisi problem ,tacnije sta se desava ?jel upusta hidraulik?jel ti sija lampica kod dzojstikanon stop?OPISI MALO VISE.
 
pozdrav slobo. evo problema od pocetka... kada sam kupio traktor on je mogao da spusta i da dize, medjutim kada sam poceo da orem prve godine pucalo mi je crevo sto vodi od spoljne hidraulicne pumpe do zazvodnika za prikljucne masine dolazili mi marstori sa svi strana i elektricari i automaticari i mehanicari i nista cak mi je jedan rekao da promenim ventil za fino stelovanje dubine oranja koji je kostao 100000 din. medjutim isti k.... u tom sam pronasao u selu broj od mice iz basaida koji je nasao da je zaglavljen samo razvodnik za prikljucivanje creva za prikljucne masine, to sam nosio u novu pazovu i covek mi namestio za 3000 din. sad mi ne puca crevo to sam resio medjutim sad jos uvek ne radi plivajuci za oranje. znaci ovako hidraulik ne upusta ni kada dzojstik stavim u stednji neutralan polozaj lampica ne sija zato sto je crkla.posto ima dva polozaja napred i dva polozaja nazad odnosno za dizanje i spustanje kada dizem radi u oba polozaja a kada hocu da ga spustam radi samo na prvi polozaj a na drugi koji bi trebalo da bude radni poluge jednostavno stanu i to je to. neradi ni oni tockuci za finu dubinu oranja i za brzinu podizanja poluga. navodno elektro ventili rade svi i otvaraju i primaju struju
 
Nazad
Vrh