Case ih

Negde ko zna gde!
Vrlo interesantna mašina gde su uputstva bivšeg gazde bila da se odredjene poluge ne diraju!?
img0001.jpg
img0002.jpg
img0008.jpg
img0009.jpg
img0011.jpg
 
Ovaj crvenko je INTERNACIONAL 8-41 iz proslog veka tacnije iz 1965 godine.Nema sta da se ni dira sto se tice poluga osim korpe ona se steluje sa dve rucice jedna je za prednji a druga za zadnji zazor.Ovo pisem jer ja posedujem ovakav kombajn.
 
Ovaj crvenko je International 431 iz sedamdeset i neke i osim toga ima još podešavanja.Malo je uznapredovala tehnologija.
 
Koliko se vidi na slikama ne vidim da je hidroulika prisutna na ovom kombajnu.No nije bitno koje je obelezje na njemu bitno je da radi.Kod kombajna je kao kod zene nema starosti sve dok je u voznom stanju
 
To što Vi ne vidite ne mora da znači da nema hidrauliku (podizanje gedera, izbacivanje vitla napred-nazad, vitlo gore-dole, promena broja obrtaja vitla i broj obrtaja bubnja.Osim toga ima i hidrostatski sistem upravljanja, a to je drugi stepen hidraulične pumpe.
 
Da,u pravu si sto se tice vitla gore dole ,napred nazad vitlo ne moze jel lanac koji ga pokrece ne mozeda se isteze i skuplja.Za geder ste u pravu i volan je hidroulican sve ostalo je pomocu poluga {stelovanje korpe,pustanje dresa,vitlo i kosa,varijator,lula elevator,brzina bubnja nalanac veci manji lancanik sa desne strane se steluje}.Ej covece sve je napred isto kao kod mene osim volana.Gde je varijator tu je i srafu kao na mom pa me cudi da je samo hidro volan razlika od 431i 8-41.Da je lakse pomoci cekrka i oruk veruj sto se dzepa tice i jeste lakse.Ovo sokocalo kod mene radi u godini dva dana i isti posao uradi kao ovaj sa sajma od 100.000 evra.
 
Gospodine @Simic,
ako sam napisao to onda sam u to siguran i nemojte pisati nešto što niste videli, a verovatno niste ni upoznati sa tim kombajnom.Vitlo pomera napred nazad i to sa jednim jednosmernim cilindrom koji se nalazi sa leve strane lančasto letvičastog transportera (grla) koji zakreće jednu cev na čijim krajevima se nalaze nosači vitla na polugama i tako se izbacuje vitlo napred.Vraćanje vitla nazad vrše 2 opruge.Sa leve strane hedera kod lančanika spirale je isto jedan mali hidraulični cilindar koji reguliše broj obrtaja vitla jer ima varijatore na pogonu vitla.Takodje se reguliše broj obrtaja bubnja i to se mora pritisnuti poluga na podu, odvrnuti ventil i polugom podesiti broj obrtaja bubnja.Ej čoveče mnogo je razlike koliko vidim izmedju Vašeg i ovog kombajna.I sledeći put obratite pažnju na pisanje o nečemu što ne znate!
 
Samo opusteno svakako sledeceg vikenda slikacu moj kombajn iz istih pozicija kao što postoje na forumu to jest ovde.Stvarno nema ljutnje komentar je komentar.
 
Nazad
Vrh