Budžet za poljoprivredu 2011.

Čestitam gospodinu ministru Dragin Saši na uspešnom povećanju budžeta za poljoprivredu od celih 0,06% u odnosu na prošlu godinu, :cao:
Sad su nam mnogo olakšali bar ulazimo rasterećeni u novu 2011.
 
Evo kako se deli novac po ministarstvima nekoliko primera.
Ministarstvo Finansija 720.675.128.000 dinara
Ministarstvo Prosvete 114.147.914.000 dinara
Ministarstvo za Rad 110.804.092.000 dinara
Ministarstvo Odrane 71.235.470.000 dinara
MUP 45.983.117.000 dinara
Ministarstvo Ekonomije 53.714.061.000 dinara
Ministarstvo Poljoprivrede 22.033.208.000 dinara od toga ce ici 20.000.000.000 dinara na subvencije
Tih obecanih 5 % budzeta su skresali na pola i raspodelili na prosvetare,socijalu...
 
БЕ­О­ГРАД – По­сла­ни­ци опо­зи­ци­о­них стра­на­ка ис­та­кли су ју­че да су сред­ства на­ме­ње­на бу­џе­том за 2011. го­ди­ну по­љо­при­вре­ди не­до­вољ­на, те да би аграр­ни бу­џет и суб­вен­ци­је по­љо­при­вре­ди мо­ра­ле да бу­ду ве­ће у си­ту­а­ци­ји ка­да на срп­ском тр­жи­шту по­сто­је не­ста­ши­це по­љо­при­вред­них про­из­во­да.

И ра­ди­ка­ли сма­тра­ју да сред­ства за по­љо­при­вре­ду тре­ба да бу­ду ве­ћа, па су пред­ло­жи­ли да се сма­ње сред­ства за оне став­ке бу­џет­ских ко­ри­сни­ка где је Др­жав­на ре­ви­зор­ска ин­сти­ту­ци­ја на­и­шла на не­пра­вил­но­сти и пре­ра­спо­де­ле за по­љо­при­вре­ду.

По­сла­ни­ци СРС су пред­ло­жи­ли и да се сма­ње сред­ства на­ме­ње­на за тро­шко­ве пу­то­ва­ња и услу­ге по уго­во­ру, ко­је су „го­ди­на­ма из­вор за зло­у­по­тре­бу и пред­из­бор­не кам­па­ње“ и пре­у­сме­ре по­љо­при­вре­ди. Они су на­ве­ли и да де­фи­цит бу­џе­та за на­ред­ну го­ди­ну тре­ба сма­њи­ти за 30 ми­ли­јар­ди ди­на­ра, те да је по­треб­но да Вла­да, а не гра­ђа­ни, стег­не ка­иш.

Со­ци­ја­ли­сти су ука­за­ли да још увек ни­су от­кло­ње­не по­сле­ди­це зе­мљо­тре­са ко­ји је 1998. го­ди­не по­го­дио ва­љев­ски крај, па су пред­ло­жи­ли да се бу­џе­том за на­ред­ну го­ди­ну из­дво­је ве­ћа сред­ства и упи­та­ли ка­да ће са­на­ци­ја би­ти за­вр­ше­на.

Они су пре­ци­зи­ра­ли да је, пре­ма по­да­ци­ма Ди­рек­ци­је за из­град­њу и раз­вој Ко­лу­бар­ског окру­га по­го­ђе­ног зе­мљо­тре­сом, по­треб­но на­док­на­ди­ти ште­ту за још 1.200 стам­бе­них обје­ка­та у из­но­су од око 2,6 ми­ли­јар­ди ди­на­ра, а да је за за­вр­ше­так обје­ка­та ло­кал­не са­мо­у­пра­ве по­треб­но око 600 ми­ли­о­на ди­на­ра.

По­сла­ни­ци СПС су на­гла­си­ли да ако се са­на­ци­ја и на­док­на­да ште­те на­ста­ви до­са­да­шњим тем­пом би­ће по­треб­но још 10 го­ди­на да се от­кло­не по­сле­ди­це те еле­мен­тар­не не­по­го­де.

На­пред­ња­ци су оце­ни­ли да се пред­ло­же­ни бу­џет за на­ред­ну го­ди­ну „за­сни­ва на ски­да­њу ко­же гра­ђа­ни­ма“ и пред­ло­жи­ли да се сма­ње сред­ства Ми­ни­стар­ства еко­но­ми­је на­ме­ње­на „Фи­ја­ту“ и да се пре­ра­спо­де­ле за по­ве­ћа­ње аграр­ног бу­џе­та, на­во­де­ћи да др­жа­ва тре­ба да на­ста­ви фи­нан­си­ра­ње про­је­ка­та као што је „Фи­јат“, али да мо­ра да одво­ји ве­ћа сред­ства за по­љо­при­вре­ду.

По­сла­ни­ци СНС су ука­за­ли да све зе­мље у окру­же­њу из­два­ја­ју мно­го ве­ћа сред­ства за аграр­ни бу­џет, као и да Ср­би­ја од свих зе­ма­ља у ре­ги­о­ну из­два­ја нај­ма­ње сред­ста­ва за ту област по гла­ви ста­нов­ни­ка. И по­сла­ни­ци Де­мо­крат­ске стран­ке Ср­би­је су на­гла­си­ли да је нео­п­ход­но да се по­ве­ћа­ју суб­вен­ци­је по­љо­при­вре­ди у си­ту­а­ци­ји ка­да је у Ср­би­ји сма­њен број кра­ва.

Povećaće ili ne ?? ?? ?? ??
 
Mislim da nece povecati jer ti ljudi tj. poslanici niti znaju,niti imaju predstave sta je u stvari poljoprivreda :sta:!
 
Odakle da povecaju? Iz budzeta koji je malte ne manji neg lane? Za govedarstvo ce povecati na papiru i niko to nece dobiti, kao i dosad sto je bilo.
 
Nema šanse da povećaju danas ceo dan gledam raspravu ministarka se nije ni trznula na sve predloge i amandmane da se poveća budžet.Znaju oni dobro i poslanici šta je poljoprivreda samo što se uvek sete poljoprivrede kad treba da dođu na vlast a kad dođu druga pesma.:udri:
 
Gledajući ove barabe u skupštini uvek se setim slike kako je svojevremeno upala vojska u španski parlament i pripucala.
Poslanici se posakrivali ki zečevi...
 
Povecace budzet kada dodju novi izbori :haha: i ako izdrze pun mandat :haha:.Kad vratim film pre par godina samo su se dovlacili po selima ucinicemo ovo uradicemo ono...Stvarno je smesan budzet tu gde su veci novci usmereni to je samo potrosnja tu se novac neobrce nema izvoza nema zarede kad bi bar ko u prosvetu ulozili nemora 114 milijardi neka bude makar 90-100 za pocetak :D.A ta zastava neizbacuje nove modele automobila proizvode stariju verziju punta a italiani i dacia naprimer vec par modela guraju na trziste i kako ce da ih stignu u regionu mnogo im je bilo pametnije da su kroz poljoprivredu upumpali novac brzo bi im se sa izvozom hrane povratio.
 
ovi nasi ***toni od politicara se sete sela samo kad dodju izbori pa se slikaju kako sasolje krave i svinje,obecavaju kule i gradove seljacima i radnicima a samo svoje kese pune!nema nista od tog povecanja budzeta,a i opozicija sto ih kudi je ista bagra ko i oni samo skupljaju poene,kao oni brinu za selo i seljaka!nema pravog coveka i ekipe da povedu ovu posrnulu drzavu i narod napred!
sto bi rekao Dragce - "cuti,bice i gore"!
 
Nazad
Vrh